tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Irlandia

Zielona Irlandia – góry, klify i rajskie plaże

Zapraszamy na podróż przez najciekawsze pasma górskie i wybrzeża „Zielonej Wyspy”. W trakcie zdobędziemy jej najwyższe szczyty, kilkusetmetrowe klify oraz dowiemy się :
Jak trafić do samotnego, pasterskiego schronu z pięknym zachodem słońca nad oceanem? Czy w Irlandii rosną palmy? Gdzie można zdobyć górę, która ma w środku trzy, kaskadowe jeziora? Jak powstaje torf? Gdzie można pojeździć samochodem po kilometrach piaszczystej plaży? Jakie widoki miał Św. Patryk ze szczytu, nazwanego później jego imieniem? Gdzie można biwakować i jak przygotować się na kilkudniowy trekking?

Na te i inne pytania odpowie Marcin Błoński, przewodnik górski i pasjonat gór Wysp Brytyjskich. Spotkanie poświęcone będzie doświadczeniom z podróży obejmujących półwyspy Iveragh i Dingle, Klify Moheru, Park Narodowy Connemara, hrabstwo Mayo i wyspę Achill, Góry Wicklow. Obok najciekawszych miejsc i przygód pojawią się praktyczne wskazówki dla planujących wyjazd. Opowieści towarzyszyć będzie wybór najlepszych zdjęć autora z omawianych regionów.

Data

lis 14 2022
Expired!

Czas

19:00 - 20:30

Następne wydarzenie