tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Każde miejsce posiada wyjątkową historię

POŁUDNIK ZERO – Kawiarnia z podróżniczą duszą…

Po południu zaciszne miejsce na kawę, ciasto i poczytanie książki.
Wieczorem imprezy, pokazy slajdów, spotkania ze znajomymi, koncerty, śpiewanki, dobre miejsce na urządzenie urodzin i na planszowe gry towarzyskie. Zobacz co jeszcze skrywa i dlaczego warto odwiedzić Południk Zero…

  • Zapraszamy do kilku kameralnych sal na dwóch poziomach naszej kawiarni. Znajdziesz tu zarówno niewielkie stoliki, klubowe fotele, jak i duże stoły idealne dla większych grup czy planowania wyjazdów. Południk Zero to idealne miejsce, aby powspominać odbyte wyjazdy i zaplanować nowe. Łatwo do nas dojść lub dojechać, bo Południk znajduje się w samym centrum Warszawy.
  • W Południku czeka na Ciebie atrakcyjne menu. Zimne piwo (ponad 30 rodzajów) i mocniejsze alkohole, grzańce, cydry, kawy i herbaty, napoje bezalkoholowe, zupy, tosty, naleśniki, pizza i domowe ciasto pieczone przez nas. 🙂
    A jeżeli planujesz spotkanie w większym gronie przygotowaliśmy specjalnie menu „na zamówienie” dla dużych grup.
  • Byłeś/aś w ciekawym miejscu, odbyłeś/aś wyjątkową podróż? Chciałbyś o tym opowiedzieć swoim znajomym i gościom Południka?
    A może szukasz inspiracji na wyprawę życia lub po prostu chcielibyś wysłuchać interesującej historii, poznać ciekawych ludzi, zobaczyć jak różnorodny jest świat?
    Zgłoś się, lub przyjdź na jedno z wielu organizowanych w Południku wydarzeń podróżniczych.

POŁUDNIK ZERO – stąd wyruszają wyprawy w najdalsze zakątki świata…

Założyciele Południka Zero

Joanna Mostowska

Asia podróżuje głównie na wchód i północ. Lubi biegać. Ma na koncie kilka maratonów i biegów ultra. Trochę się wspina.

Podróżuje. Wśród wyjazdów ma na koncie 9-miesięczną samotną wędrówkę po Azji. Podróż ta była wyróżniona na Kolosach.

Chodzi po górach. Weszła między innymi na Stok Kangri 6153 m n.p.m., Elbrus i Mt Blanc.

Uwielbia wędrówkę po zimnych, otwartych przestrzeniach. Między innymi trzykrotnie przemierzała na nartach płaskowyż Hardangervidda – w tym samotnie przebyła go z południa na północ. W ramach „Damskiego Duetu na Svalbardzie” przez dwa tygodnie przemierzała na nartach Spitsbergen. Na nartach przebyła również zimą trawers Islandii.

Ten kto żyje widzi dużo, ten kto podróżuje widzi więcej.

Wojciech Marzec

Podróżnik, promotor aktywnego wypoczynku, miłośnik argentyńskich steków i rzemieślniczych piw, pasjonat gór i dzikiej przyrody.

Jeszcze podczas pracy w banku założył swoje pierwsze biuro podróży Chate.pl. Jako że biuro nie miało fizycznej siedziby, a miejsce spotkań z uczestnikami wypraw okazało się być przydatne, wpadł na pomysł otwarcia kawiarni podróżniczej, przestrzeni nie tylko dla swoich klientów, ale dla wszystkich podróżników. Do współpracy zaprosił koleżankę ze studiów, zarażoną równie mocno dalekimi wyprawami. Pomysły okazały się zbieżne, więc należało je tylko zacząć realizować…

Od tamtej pory minęło 10 lat. Dziś Południk okrzepł na mapie warszawskich kawiarni, a Wojtek swoje pasje realizuje jako współwłaściciel biura Offtravel. Prowadzi wyprawy trekkingowe, rajdy konne i wyprawy przygodowe na sześciu kontynentach. Wszedł na Aconcaguę, Denali, Mt Blanc i Ojos del Salado – najwyższy wulkan na Ziemi. Przemierzał konno Mongolię, Kirgistan i Maroko. Eksplorował samochodami terenowymi bezdroża Alaski i australijski Outback. Jego ulubionym kierunkiem jest Argentyna, zwłaszcza jej patagońskie rubieże.

W wolnych chwilach podróżuje z rodziną, kręci się motocyklem “wokół komina” i biega z psem Gruzinem.

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku.

Jak powstawał Południk Zero