tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Grenlandia

Wiadomość z Grenlandii. Czyli jak przeszliśmy zimą Arctic Circle Trail.

2 marca 2023 roku Jędrzej Józefowicz ze Środy Wielkopolskiej i Piotr Kilian z Istebnej wylecieli z Kopenhagi na Grenlandię. Ich celem było zmierzenie się w wersji zimowej ze szlakiem Arctic Circle Trail. Dla Jędrka i Piotrka była to pierwsza polarna wyprawa, ale nie pierwsza piesza. Na Grenlandii spędzili miesiąc, przechodząc w tym czasie szlak w dwie strony. Łącznie ponad 400 kilometrów.

Podczas najbliższego spotkania Jędrzej opowie o tym, co przeżyli na szlaku, jak wędrowało się po zamarzniętych jeziorach, arktycznej tundrze i ośnieżonych wzgórzach. W jaki sposób radzili sobie z gotowaniem, mrozem i ciągnięciem kilkudziesięciokilogramowych sań oraz czy wędrówka w takich warunkach jest dla każdego.

O autorze:
Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz pedagogiki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autor prelekcji podróżniczych, pomysłodawca i organizator Zaniemyskiego Dnia Podróżnika. Dziennikarz, podróżnik, kibic Realu Madryt. W 2017 roku wraz z dwoma przyjaciółmi wędrował przez 35 dni szlakiem św. Jakuba do Santiago de Compostela i Fisterry. W lipcu 2019 roku wyruszył w samotną pieszą drogę ze Środy Wielkopolskiej do Rzymu. A w marcu 2023 roku przeszedł wraz z Piotrem Kilianem w dwie strony szlak Arctic Circle Trail na Grenlandii. Pod koniec maja 2023 roku ukazała się jego pierwsza książka: Dziennik wędrowca. Czyli jak dotarłem pieszo do Rzymu.

Zarówno w trakcie spotkania, jak i po nim będzie możliwość zakupienia książki Jędrzeja.

O książce:
1 lipca 2019 roku niespełna 22-letni Jędrzej Józefowicz wyszedł z mieszkania w Środzie Wielkopolskiej. Zabrał ze sobą wielki plecak, kapelusz i kijki trekkingowe. W jakim celu to zrobił? Zamarzył o pieszym dotarciu do Wiecznego Miasta – Rzymu. Podczas blisko dwumiesięcznej samotnej wyprawy Jędrzej szedł przez cztery kraje Europy, by w 80. urodziny ukochanego dziadka po 51 dniach w drodze dotrzeć do Rzymu i stanąć na placu św. Piotra w Watykanie.

Ta książka to zapis wędrówki Jędrzeja Józefowicza, jego przemyśleń związanych z pieszą podróżą, relacją z Bogiem. Nie brak w niej zabawnych historii i opisów wspaniałych spotkań z drugim człowiekiem, wśród których znalazł się nawet sam papież! Autor dzięki zapiskom swojego dziennika udowadnia, że do przeżycia przygody rodem z filmu wystarczy po prostu iść.

Data

wrz 14 2023
Expired!

Czas

19:00 - 21:00

Następne wydarzenie