tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Autostop

Tuwa i Mongolia – autostopem przez kraj bez dróg [ONLINE]

„W Mongolii nie ma dróg tylko kierunki” – mówili. Kiedy jednak stoisz pod mongolską granicą z determinacją, aby ten kraj przejechać autostopem, nic cię to nie obchodzi. Śmiało przekraczasz linię. Odbierasz pieczątkę do paszportu. Zarzucasz plecak. Śmiało kroczysz po drodze wijącej się przed tobą. Mijasz tabliczkę z napisem „Mongolia” i….
I nagle odkrywasz, że droga się kończy.

Tuwa, czyli dawny Urianchaj, kraina w Rosji, z której Rosjanie uciekają. Mongolia, czyli kraina niezwykła i tajemnicza, tak samo jak jej mieszkańcy, dumni potomkowie Czyngis-chana, który czai się tam na każdym kroku i na końcu każdej wypowiedzi.

Będzie to opowieść o śpiącym carze, o życiu w rosyjskiej ekspedycji archeologicznej, a także o kwiatach wywołujących deszcz. Dowiecie się, jak dogadać się z kimś, kto mówi tylko po mongolsku, jak znaleźć nocleg w jurcie i jak w ogóle wygląda dom nomadów w XXI wieku. Spotkamy żołnierzy SPECNAZu, robotników, pasterzy, dziennikarzy, szamanów i mnichów, a na końcu zaliczymy mongolską imprezę. Będzie też garść porad praktycznych: co warto zjeść, jak się łapie stopa na stepie oraz ile mleka dają krowy w Mongolii.

Zapraszam,
Monika Radzikowska
www.wplecakuniesione.pl

Udział w wydarzeniu online możliwy jest po wykupieniu dostępu.
Dostęp do pokazu „na żywo” (LIVE) możliwy jest w wydarzeniu na naszym profilu na Facebook’u.
Dostęp do pokazu „z odtworzenia” (VOD) możliwy jest na naszej stronie www kilka dni po wydarzeniu.
Dostęp do pokazu możliwy jest przez 30 dni od dnia wydarzenia.

Data

mar 20 2021
Expired!

Czas

19:00 - 20:30

Więcej informacji

WYKUP DOSTĘP ONLINE
WYKUP DOSTĘP ONLINE

Następne wydarzenie