tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Pustynna włóczęga – o eksploracji Wadi Rum na własną rękę

Wadi Rum – czerwona pustynia na południu Jordanii, zachwycająca widokami jak z innej planety – potężne skalne ściany, przestrzenie, kolory. Mnie zachwyciła na tyle, że w ciągu nieco ponad roku odwiedziłem ją trzykrotnie z różnymi towarzyszami, aby na własną rękę wędrować z plecakiem, spać pod gwiazdami i wspinać się. Pokonaliśmy pieszo łącznie ponad 80km, zaliczyliśmy podwózki jeepem, wywrotką, noclegi pod namiotem, noclegi pod gwiazdami, noclegi u Beduinów. Zrobiliśmy 3-dniowy trawers masywu Jebel Rum – najwyższego szczytu Wadi Rum.

Na spotkaniu postaram się jak najlepiej przybliżyć Wam klimat włóczęgi i eksploracji niesamowitych zakątków pustyni i podzielę się wszystkim co wiem. Poznacie nieco inne spojrzenie na to miejsce, a ci, którzy chcieliby spróbować sami na pewno wyniosą sporo przydatnych rad. Odpowiem m.in na pytania:

Jak się śpi pod gołym niebem na pustyni? Jacy są lokalni ludzie? Czy na pustyni można znaleźć wodę? Jak się nie zgubić? Jak wzrosły moje zdolności negocjacji i blefu? Czy należy obawiać się węży i skorpionów? Co zabraliśmy ze sobą w plecakach? Czym się żywić? Nasze najdziwniejsze znalezisko?

Zapraszam!

Maciek Bielecki

Data

lut 20 2023
Expired!

Czas

19:00 - 21:00

Następne wydarzenie