tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Pakistan

Pakistan. Przez Góry Karakorum [ONLINE]

Często wracam wspomnieniami do dni spędzonych w Pakistanie. Nie ulega wątpliwości, że pakistańska wyprawa była jedną z najwspanialszych moich podróży. Zadecydowali o tym przede wszystkim cudowni ludzie, których tam spotkałem. Ale też niezrównanie piękne góry Karakorum.

Parędziesiąt lat temu olbrzymie masywy Karakorum mogły być przemierzane tylko przez karawany, a podróż od granicy chińskiej do Islamabadu zajmowała nawet miesiąc czasu. Wysokie przełęcze, olbrzymie śnieżne masywy górskie tworzyły trudną do przebycia barierę. W odciętych od reszty świata górskich dolinach mieszkały ludy wyjątkowe ze względu na rozwijające się często w niemal zupełnej izolacji kulturę oraz języki.

Dziś pokonanie gór jest znacznie łatwiejsze, gdyż w latach siedemdziesiątych zbudowano łączącą Chiny i Pakistan Karakorum Highway. Niemniej przejazd tą trasą wciąż stanowi wyzwanie, choćby ze względu na jej położenie nad górskimi przepaściami i nie zawsze najlepszą jakość nawierzchni.

Podczas pokazu powędrujemy przez olbrzymie góry Karakorum. Zobaczymy też słynne miasta takie jak Lahore, pasztuński Peszawar. Będzie też o buddyzmie, który był kiedyś główną religią tego rejonu, Będziemy też uczestniczyć w krwawych obchodach szyickiego święta Ashura.

Zapraszam,
Tomek Tułak

Udział w wydarzeniu online możliwy jest po wykupieniu dostępu.
Dostęp do pokazu „na żywo” (LIVE) możliwy jest w wydarzeniu na naszym profilu na Facebook’u.
Dostęp do pokazu „z odtworzenia” (VOD) możliwy jest na naszej stronie www kilka dni po wydarzeniu.
Dostęp do pokazu możliwy jest przez 30 dni od dnia wydarzenia.

Data

mar 25 2021
Expired!

Czas

19:00 - 20:30

Więcej informacji

WYKUP DOSTĘP ONLINE
WYKUP DOSTĘP ONLINE

Następne wydarzenie