tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Oswoić lodową bestię, czyli drugie spotkanie z Denali

Gdy w 2018 roku Michał stał zaledwie 50m od wierzchołka Denali (6.190m) i musiał zawrócić, wiedział, że kiedyś tam powróci.

W 2023 roku, wyruszył na samodzielnie zorganizowaną z partnerami wyprawą na najwyższy szczyt Ameryki Północnej, aby ponownie zmierzyć się z najzimniejszą górą świata. Miał być to dla niego 8 z 9 klejnotów w Koronie Ziemi.

Jeden z najtrudniejszych sezonów od lat, sprawił, że zaledwie 30% wspinaczy dotarło na szczyt. Góra nie była łaskawa po raz drugi. Szczyt pozostał niezdobyty.

Jednak najtrudniejsze było dopiero przed nim, podczas zejścia zespół miał wypadek. Lot lodowcem szczęśliwie został zatrzymany, ale Michał przypłacił to wybitym barkiem. Helikopter nie miał możliwości dostania się do ekipy. Oznaczało to tylko jedno… 15km marszu przez lodowiec z kontuzją.

Tym razem Denali przetestowało Michała, jak mało która góra.

O tym jak samodzielnie ruszyć na Denali, ile pracy wymaga przygotowanie takiej ekspedycji, jak wyglądał jeden z najtrudniejszych sezonów na najzimniejszej górze świata i jak zachować zimną krew w sytuacji prawdziwego kryzysu można będzie posłuchać w Południku Zero.

Będzie również o kuchni wyprawowej, operacji nastawiania barku na środku lodowca, nieudanym locie helikopterem i Zbyszku Wodeckim na linach poręczowych Denali.

Zapraszamy!!

Data

wrz 20 2023
Expired!

Czas

19:30 - 21:30

Następne wydarzenie