tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

NEPAL TERAZ – Himalaje z Nimą Sherpa

Zapraszamy na spotkanie o Himalajach z Nimą Sherpa – najbardziej polskim, nepalskim Przewodnikiem górskim, obywatelem Nepalu, mieszkającym w Polsce od niemal 10 lat, a w sezonie górskim w Nepalu – prowadzącym wyprawy w Himalajach.

Tym razem, świeżo po zakończonym sezonie górskim w Nepalu, kilka dni po powrocie do Polski, Nima opowie o:

  1. Trekkingach w Himalajach – relacje z bieżącego sezonu
  2. Wyprawach na 6-ściotysięczne szczyty trekkingowe – relacje z bieżącego sezonu plus informacje dla kogo jakie szczyty
  3. Przygotowaniu do wypraw w Himalaje – trekkingi i szczyty trekkingowe. Tutaj będzie dedykowana sekcja poświęcona bezpieczeństwu.

Wszystko odbędzie się z uwzględnieniem najnowszych wieści z Nepalu, nowych zdjęć i filmów oraz ciekawostek, o których nie usłyszycie w mediach oraz w broszurach reklamowych.

Jak zwykle będzie dużo humoru, pięknych widoków i mnóstwo informacji merytorycznych.

Oczywiście, będą też niespodzianki z Nepalu dla uczestników spotkania.

Uwaga: Prelekcję Nima poprowadzi w języku polskim! 😊

Zapraszamy!

 

Kilka słów o Nimie:

Nima jest licencjonowanym Nepalskim przewodnikiem górskim, wspinaczem wysokościowym, ma ponad 15 lat doświadczenia górskiego. Urodził się w górach, w pobliżu rejonu Khumbu, przeszedł wielokrotnie wiele popularnych himalajskich szlaków trekkingowych. Jest twórcą agencji podróżniczej Meroway Adventure Nepal, prawdziwym miłośnikiem gór. W nepalskim sezonie górskim prowadzi grupy w Nepalu, poza – od 2014 mieszka w Polsce, we Wrocławiu, gdzie poznaje polską kulturę i łamie język próbując nauczyć się polskiego. Lepiej 😉

W Nepalu prowadzi trekkingi głównie w rejonie Annapurny, Everestu, Langtang, Mustang, Manaslu i  Dolpo oraz wyprawy na szczyty trekkingowe, jak Island, Lobuche czy Mera Peak i jak mówią o nim inni: „Człowiek orkiestra, nie ma dla niego rzeczy niemożliwych”.

Nima jest również członkiem Wrocławskiego Klubu Wysokogórskiego. 

Prywatnie jest mężem Polki i tatą dwóch nadaktywnych, ale najbardziej na świecie kochanych bliźniaków, do rodziny niedawno dołączył nowy psi członek – Tashi.

Data

gru 14 2023
Expired!

Czas

19:30

Następne wydarzenie