tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Nepal

Nepal Poza Szczytami: Spotkanie z Kulturą i Przygodą

🌍 Zapraszamy na Niezwykłą Podróż przez Nepal! 🏔️

Czy Nepal to tylko Himalaje? Przyjdźcie do Południka Zero, aby odkryć fascynujące zakątki tego kraju opowiedziane okiem Justyny Ignaszak! 🚗💨

W trakcie wieczoru dotkniemy tematów związanych z krajem leżącym na styku dwóch religii. Przyjrzymy się najsłynniejszym świątyniom, dowiemy się, dlaczego małpy zamieszkują jedną z nich i kto je tam zaprosił. Zanurzymy się w kulturę Nepalu, podnosząc temat publicznych kremacji oraz opowiemy o etycznych kontrowersjach związanych z Kumari – żywą boginią w ciele nepalskiego dziecka. Dodatkowo zastanowimy się, dlaczego nosorożce od czasu do czasu spacerują po ulicach miast.

Nie zabraknie również miejsca na przyjrzenie się lokalnym zwyczajom, gdzie dowiecie się, co paw ma wspólnego z tańcem, a także odkryjemy, gdzie znajduje się jezioro z widokiem na majestatyczne ośmiotysięczniki.

Ale to nie koniec! Justyna podzieli się praktycznymi poradami na temat podróżowania po Nepalu – kiedy, jak i za ile, a także odpowie na pytanie ile czasu może zająć trasa 200 kilometrów, gdy na widnokręgu brak autostrady.

Dołączcie do naszego podróżniczego wieczoru pełnego inspiracji i niezapomnianych opowieści! 🌏✨

#Nepal #Podróż #Roadtrip #Kultura #Przygoda #InspirujemyPodróże

Data

sty 25 2024
Expired!

Czas

19:00

Następne wydarzenie