tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Syberia

Na nartach przez mrozy Syberii

W 2016 roku Krzysztof Suchowierski wyruszył w niezwykłą podróż, przemierzając kilkaset kilometrów przez tereny syberyjskiego głuszy. Jego celem było pokonanie lodowatej rzeki Kołymy i przekroczenie granic własnych możliwości. Opowieść ta opowiada o odwadze, determinacji i niezłomnej woli, które pozwoliły mu przebyć blisko 560 kilometrów w warunkach, gdzie temperatury spadały do -50°C.

Jednak to nie tylko historia samotnych trudów, ale również relacja o spotkaniach z myśliwymi, rybakami oraz lokalnymi mieszkańcami. Mimo ekstremalnych warunków, w jakich przyszło im żyć, ci ludzie okazywali niezachwianą życzliwość, serdeczność i gotowość do niesienia pomocy.

Jeśli przyroda i podróże na wolnym powietrzu są dla Ciebie ważne, to wydarzenie spełni Twoje oczekiwania. Przenieś się w świat, surowej i fascynującej Syberii.

Prezentacja będzie połączona z promocją książki ,, Na nartach przez mrozy Syberii,,
-https://www.youtube.com/watch?v=-GXKS-_Yge0

Krzysztof Suchowierski
(Rocznik 1985 Białystok)
Jego przygoda z Syberią rozpoczęła się w 2013 roku, kiedy to wyruszył samotnie na rowerze z rodzinnego Białegostoku na wschód daleko na wschód. Dotarł do Białegostoku na Syberii, pokonując ponad 9000km.
Zima 2014 przyniosła mu wyzwanie w samym sercu mroźnej Jakucji. Przemierzył na rowerze 3700 km, wytrzymując zimowe warunki Syberyjskiej zimy. Najniższą odnotowaną temperaturą było -55 stopni Celsjusza.

Jego determinacja i hart ducha zostały ponownie wystawione na próbę w 2016 roku, kiedy to samotnie przeszedł 560 km korytem rzeki Kołyma w temperaturach dochodzących do -50 stopni Celsjusza. Za te wyprawy został doceniony i nagrodzony na festiwalu Kolosy, zdobywając wyróżnienie w kategorii „WYCZYN ROKU„.
W „Wyzwaniu Lumix” organizowanym przez Panasonic, historia z wyprawy rowerowej przez Jakucję zajęła zaszczytne drugie miejsce.

Autor dwóch książek: „Rowerem przez mrozy Jakucji” oraz „Na nartach przez mrozy Syberii”.

Jego historia została uwieczniona w filmie „Chudzielec”, który zdobył uznanie i Złotą Emigrę na festiwalu filmowym w Londynie.

Chcesz poznać autora bliżej? Jeśli dysponujesz 30 minutami, obejrzyj film „CHUDZIELEC”.

Data

mar 20 2024
Expired!

Czas

19:00

Następne wydarzenie