tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Kathmandu – kochać czy nienawidzić?

Stolica Nepalu, nawet przed tragicznym trzęsieniem ziemi w kwietniu 2015 roku, na pierwszy rzut oka wyglądała tak, jakby właśnie nawiedził ją jakiś kataklizm. Na wpół zrujnowane domy, chaos i zgiełk sprawiają, że jedni ją omijają, a inni w całym tym szaleństwie dostrzegają coś ulotnie romantycznego, co sprawia, że nie potrafią się od tego uwolnić i tęsknią za tym, gdy na dłużej opuszczą te strony.
Katmandu to nie tylko dzielnica Thamel, która owszem ma swój urok, ale jest jeszcze wiele interesujących miejsc zarówno w samym mieście, jak i w okolicy. Stolicę Nepalu można kochać lub nienawidzieć.

We wtorkowy wieczór uczestnicy himalajskiej wyprawy stulecia, współtwórcy filmu „Everest dla każdego” Maciej Bieliński i Janusz Kalinowski wraz ze zdobywczynią Korony Ziemi Anną Czerwińską, zaprezentują dwie strony „medalu”, także w filmie „Ulice Katmandu”. W szczególności to spotkanie dedykujemy tym osobom, które chciałyby polecieć za rok do Nepalu m.in. z Aleksandrem Lwowem – najbardziej barwną postacią w historii polskiego himalaizmu.

Dziś Katmandu w niczym nie przypomina stolicy sprzed pandemii, co obrazuje krótki filmik na https://vimeo.com/444362201).

Zapraszamy serdecznie
w imieniu klubu Polskie Himalaje

Data

paź 06 2020
Expired!

Czas

19:00

Następne wydarzenie