tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Karpaciary

Karpaciary – 85 dni wędrówki Łukiem Karpat

Przejście Łukiem Karpat to idea, która świdrowała nam brzuchy i głowy od wielu lat.
W ostatnie wakacje nasze marzenie się ziściło – od lipca do października przemierzaliśmy najdłuższy łańcuch górski Europy, wpisująć się w elitarną grupę 5 kobiet, które pokonały ten dystans.
Relację z naszej podróży na bieżąco dokumetowałyśmy na profilu:
https://www.instagram.com/karpaciary/
W naszej historii chciałybyśmy przybliżyć każdemu niezwykłość karpackich lasów, łąk, skał i strumieni. Opowiedzieć o ludziach, przygodach i odkrywaniu siebie.
Prelegentki:
Marysia Chrostowska
Przewodniczka beskidzka i studentka fizjoterapii na AWF w Warszawie. Opiekunka miejskiego wilka – Frekiego (który wiernie towarzyszył jej przez ponad 450 km). Marysia ma na swoim koncie niezliczone trasy krótko i długodystansowe w Europie w tym wyprawę transgranicznym szlakiem Gór Przeklętych, przejście szlakami Pirenejów czy przejście szlaku Kom-Emine w Bułgarii.
Iga Łukaszewicz
Wulkan dobrej energii, a nie dziewczyna. Jej super mocą jest komunikacja – z każdym, niezależnie od wieku i języka. Górskie skile zdobyła między innymi poprzez udział w Kursie Przewodników Beskidzkich i działania w harcerstwie. Regularnie jeździ w góry w różnych zakątkach Europy, do tej pory przeszła setki kilometrów szlakami w Polsce, Ukrainie, Rosji, Gruzji, Rumunii, Chorwacji i Szwecji. Poza górami kończy studia magisterskie z tłumaczeń polsko – rosyjskich

Data

gru 04 2023
Expired!

Czas

19:00

Następne wydarzenie