tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Jordania

JORDANIA / gdy droga jest celem

„Nieważne, gdzie i jak daleko podróżujesz – im dalej, tym gorzej – ale jak mocno przy tym żyjesz.” – napisał kiedyś Henry David Thoreau
🌍
Pewnej zimowej nocy kupiłam bilet w jedną stronę do Jordanii. Tak mogłabym zacząć tą opowieść. Wyleciałam pod koniec lutego tego roku i po przeszło 3-miesięcznej podróży po Jordanii i Izraelu, wróciłam – bogatsza o nowe doświadczenia, z mnóstwem zdjęć i niezwykłych historii, z którymi warto się podzielić.
Jedynym planem jaki miałam było pojechanie do Petry. Nie spodziewałam się jednak, że w ciągu tej wyprawy kilkakrotnie będę tu wracać, spać w jaskiniach, poznawać miejscową społeczność, karmić zwierzęta i… spacerować ze swoją osiołką. Uwierzyłam w to, że każde marzenie jest nam dane wraz z mocą do jego spełnienia. Kiedyś w moim sercu pojawiło się marzenie o wędrówce z osiołkiem. Odżyło ono, gdy przyleciałam do Jordanii. Ta podróż stawała się coraz bardziej nieprzewidywalna, wręcz filmowa, a każdy kolejny dzień przynosił nową dawkę niespodzianek.
🐪
Opowiem Wam o spontanicznej, backpackerskiej, solo podróży po Jordanii, o wolontariacie na (ponoć) najpiękniejszej pustyni świata Wadi Rum, o spełnianiu marzeń, o byciu gwiazdką TikToka na Bliskim Wschodzie, opowiem o wędrówce z osiołką Kią – przez pustynie, góry i wąwozy – oraz o spotkaniach i życiu z Beduinami, wśród których poczułam się jak wśród dobrych braci.
Swoją opowieść zilustruję pięknymi zdjęciami. Więc zapewniam, że – choćby dla nich – warto przyjść na tą prezentację;) Zapraszam!
📷
Jolanta Suszko-Adamczewska – fotografka, podróżniczka i instruktorka jogi.
https://www.facebook.com/wDRODZEakademiafotografii
https://www.instagram.com/akademia_fotografii_w_drodze/
🌐
Do zobaczenia w Południku Zero 15 października o 19:00 🙂
WSTĘP WOLNY
😉

Data

paź 15 2023
Expired!

Czas

19:00 - 21:00

Następne wydarzenie