tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Gruzja

GRUZJA – kaukaska ziemia źródeł | Krzysztof Nodar Ciemnołoński

17 lat w Gruzji, 10 lat istnienia portalu PolakoGruzin, pierwsza książka o Gruzji. Nadszedł czas na podsumowania i najlepsze opowieści i anegdoty. Opowiem Wam o tym, co się w tym czasie wydarzyło!

Kolejna książka o Gruzji? Wiem, powstało ich już na pęczki. „PolakoGruzin” to jednak Gruzja opowiedziana moim głosem – publikacja, którą tworzyłem przez lata życia w tym kraju i poznawania go od podszewki.

Znajdziesz w niej doświadczenia gruzińskiej codzienności, historii, kultury, o których nie powie Ci nikt inny. Moje najlepsze reportaże i artykuły o Gruzji (dostępne on-line) napisałem od początku, a klamrą kompozycyjną książki są opowieści naszych gruzińsko-polskich rodzin. 100 lat historii Gruzji (i nie tylko) w pigułce.

Spotkanie będzie miało formułę stand-up show, audio-wizualnego slajdowiska, wypełnionego barwnymi opowieściami i anegdotami, podszytymi kaukaskim absurdalnym humorem i zadziornym przesłaniem.

Krzysztof Nodar Ciemnołoński – podróżnik o gruzińskich korzeniach, autor ponad 200 artykułów i reportaży o Gruzji (oraz o Armenii, Azerbejdżanie, Kazachstanie, Uzbekistanie) i ponad 60 filmów podróżniczych na YouTube. Pilot i organizator wycieczek, właściciel biura podróży Tamada Tour oraz marki wina Nodaris Marani. Prezes fundacji Tamada, która pomaga potrzebującym Gruzinom i Polonii w Gruzji. Autor książek poetyckich oraz zbioru reportaży o Gruzji. Od 2007 roku dzielił życie między Polskę a Gruzję, od 2014 roku mieszka na stałe w Tbilisi.

www.polakogruzin.pl
www.tamadatour.pl
www.facebook.com/polakogruzin
www.facebook.com/tamadatour
www.youtube.com/c/tamadatour

 

Data

kwi 17 2024
Expired!

Czas

21:00

Następne wydarzenie