tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Dalekowysoko – o Tybecie i Tybetańczykach z Hanką Grupińską [ONLINE]

Hanka Grupińska przez 10 lat regularnie wracała do Himaćal Pradesz. Wiele miesięcy mieszkała w klasztorach mniszek tybetańskich. Wędrowała dalekowysoko, do doliny Spiti.

Efektem tych podróży jest monumentalna książka, która w świat tybetański prowadzi nas wieloma ścieżkami. Nie tylko odkrywa przed czytelnikiem zapomniany nieco świat tybetańskich uchodźców, którzy nowy dom znaleźli w indyjskiej Dharamsali, ale też przywołuje wiele ciekawych postaci jak Gendun Choephel czy Nikołaj Roerich. Razem z czytelnikami stara się zrozumieć fenomen dwóch Karmapów, który podzielił społeczność buddystów na Zachodzie czy kult Szugdena, na dźwięk którego imienia wielu Tybetańczyków drży ze strachu.

Na kartach swojej książki kreśli współczesne losy Tybetańczyków, uciekinierów z okupowanego przez Chiny Tybetu, daje głos ofiarom prześladowań, uczestnikom buntów, dzieciom, które rodzice wysłali przez Himalaje za nauką.

Razem z mniszką Tenzin podróżuje do Spiti, ukrytej wśród gór indyjskiej krainy, tuż przy granicy z Chinami, z Tybetem. Z czułością i niespotykaną uważnością obserwuje zmieniający się świat zamieszkujących Spiti Tybetańczyków, próbując przewidzieć co wydarzy się za kilka, kilkanaście lat w obliczu coraz większej obecności wynalazków współczesności.

To bezsprzecznie jedna z najważniejszych pozycji ostatnich lat, opowiadająca losy Tybetu i jego mieszkańców.

Zapraszamy na rozmowę z Autorką, Hanką Grupińską. Rozmowę poprowadzi Ewa Gajewska.

Na uczestników spotkania czekać będą nagrody książkowe – książki Autorki z autografem: „Dalekowysoko. Tybetańczycy bez ziemi” oraz „Najtrudniej jest spotkać Lilit”. Podczas spotkania podamy również kod rabatowy, dzięki któremu książki Autorki będzie można zakupić z rabatem aż 50%.

WYDARZENIE BEZPŁATNE

Jeżeli podobają Wam się nasze pokazy i chcielibyście nas dodatkowo docenić oraz wesprzeć w tym trudnym czasie możecie wykonać BLIK/szybki przelew na numer 601052042 albo na konto bankowe: 13 2490 0005 0000 4500 6956 6701.
Z góry dziękujemy!

Data

kwi 08 2021
Expired!

Czas

19:00 - 20:30

Więcej informacji

DOSTĘP ONLINE
DOSTĘP ONLINE

Następne wydarzenie