tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Australia. Ścieżkami snu.

10 listopada 2023 r. nakładem Wydawnictwa Świat w Eterze ukazała się książka „Australia. Ścieżkami snu” Anny Korzeniowskiej.
Głównym wątkiem książki jest relacja z podróży autorki po Australii, którą odbyła wraz z mężem. Książka porusza również tematy takie jak: totemizm, życie i śmierć, wierzenia , styl życia, struktura rodziny Aborygenów, relacje społeczne, relacja człowieka z przyrodą, minimalizm czy fauna i flora Australii.
Unikatową cechą książki jest to, że nie jest ona tylko przewodnikiem lub reportażem z podróży, ale przede wszystkim porusza ważne tematy w wymiarze psychologicznym, edukacyjnym, społecznym i ogólnoludzkim. Zawiera ważne przesłanie zarówno dla młodego pokolenia jak i dla wszystkich czytelników, którzy poszukują, próbują zrozumieć siebie samych, szukają wyższych wartości w podróży życia.
Książka doskonale wpisuje się w trend minimalizmu, ekologii, odejścia od kapitalizmu i pójścia w stronę humanizmu, gdzie jeszcze jest szansa na zachowanie najcenniejszych wartości, szacunku do życia i drugiego człowieka.
Książka wpisuje się w wiele aktualnych problemów społecznych, takich jak: transformacja klimatyczna, deglobalizacja, kryzysy zdrowotne, urbanizacja, świadomy konsumpcjonizm, czy utrata spójności społecznej.

Data

gru 10 2023
Expired!

Czas

19:00

Następne wydarzenie