tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Alpamayo

“Alpamayo najpiękniejszą górą świata”- Peru znane i mniej znane.

W lipcu 2023 roku wyruszyłam do Peru w góry Cordillera Blanca aby zobaczyć i przekonać się, czy Alpamayo to rzeczywiście najpiękniejsza góra świata i czy żeby na nią wejść trzeba mieć nadludzkie umiejętności. Czy Peru to nadal kraj Indian i wyjątkowej twórczości dawnych kultur.

„Magda od 15 lat podróżuje po świecie na własną rękę. Z plecakiem na plecach odwiedziła kilkadziesiąt krajów świata. Największą jej pasją bez wątpliwości są góry. Każdą wolną chwilę wykorzystuje na długie trekkingi, wspinanie w skałach, w lodzie oraz górach wysokich. Bez pomocy Szerpów, przewodników i wspomagania tlenem wchodziła na Gasherbrum ll, Manaslu, Broad Peak, Pik Komunizma,  Pik Korzeniewska, Khan Tengri, Alpamayo, Chopicalqui, Ojos del Salado, Matterhorn i inne góry wysokie. Autostopem oraz środkami lokalnej komunikacji, w poszukiwaniu przygody dociera do miejsc mało znanych, wyjątkowych gdzie noga turysty jeszcze nie stanęła.”

Zapraszam serdecznie na moją prelekcje abyście przez chwilę poczuli przygodę razem ze mną, przenieśli się w inną rzeczywistość do krainy nowych doświadczeń.

Podczas prelekcji będzie można zakupić koszulki Fundacji Himalaizmu Polskiego jako przysłowiową cegiełkę  na budowę wirtualnego muzeum Wandy Rutkiewicz.

Data

lis 26 2023
Expired!

Czas

19:00

Następne wydarzenie