tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Robert Korzeniowski

Z Robertem Korzeniowskim o zdrowiu, bieganiu, trenowaniu…

Już od lat sześćdziesiątych bieganie jest promowane jako idealny sposób na poprawę zdrowia, kondycji i wyglądu. Nie wymaga specjalnego sprzętu ani szczególnego doświadczenia – nic więc dziwnego, że szybko stało się najpopularniejszym sportem na świecie. Badania i eksperci mają jednak mniej optymistyczną opinię niż miliony biegaczy – ich zdaniem wcale nie jest to skuteczny sposób na zdrowszą zmianę. Dlaczego?

To tylko jeden z wielu tematów jakie zostaną poruszone na spotkaniu 22 marca w kultowej klubokawiarni w warszawie Południk Zero z najbardziej utytułowanym polskim sportowcem, zdobywcą czterech złotych medali olimpijskich, trzykrotnym mistrzem świata i dwukrotnym mistrzem Europy w chodzie sportowym Robertem Korzeniowskim. To także biegacz, maratończyk, trener, organizator zawodów, prezes warszawskiego klubu RK Athletics, propagator zdrowego stylu życia, miłośnik podróży. To tylko niektóre elementy z jakże obszernej platformy biograficznej aktywności „człowieka orkiestry”.

Data spotkania nie jest przypadkowa. 22 marca 1987 roku na terenie toru wyścigów konnych Służewiec w Warszawie odbyły się 15. mistrzostwa świata w biegach przełajowych. Jak zatem było 35 lat temu, a jak jest dziś? Oprócz wspomnień ważnym punktem panelu będą porady dla początkujących i zaawansowanych biegaczy, uwzględniające również odżywianie, odpoczynek, motywację oraz cele życiowe.

Ale – jak uprzedza Robert Korzeniowski, „nie jestem doskonały, nie przedstawię gotowych recept na doskonałość czy mistrzostwo. Ja też wielokrotnie myliłem się i potykałem, zarówno w życiu prywatnym (a to najbardziej bolesne), jak i zawodowym. Największym moim krokiem ku sukcesowi było w pierwszej fazie udźwignięcie porażki. Paradoksalnie ona stała się zaczątkiem sukcesu”.

Swoje uwagi, spostrzeżenia i porady dorzuci również Janusz Rozum – biegający sędzia międzynarodowy, statystyk, komentator Eurosportu. Spotkanie będzie też okazją do podsumowania cyklu Korona Himalajów i Karakorum oraz przekazania kilku informacji odnośnie obozów sportowo-rekreacyjnych w Beskidach i Kenii, a ponadto o Biegu na Monte Cassino w 2024 roku w 80. rocznicę bitwy.

Data

mar 22 2022
Expired!

Czas

19:00 - 20:30

Więcej informacji

Czytaj więcej
Czytaj więcej

Następne wydarzenie