tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Sudan

Z plecakiem przez Sudan

Republika Sudanu to jeden z największych i bez wątpienia najbardziej zróżnicowanych krajów na całym kontynencie afrykańskim. Zapraszam w podróż, podczas której przedstawię pokrótce historię Sudanu oraz zabiorę Was do miasta leżącego w dolinie Nilu, miasta wiecznych korków i tańczących Derwiszy -Chartumu.

W drodze nad Morze Czerwone natomiast odwiedzimy Port Sudan i Suakin (miasto zbudowanego z białego korala(znanym jako ostatnie miejsce handlu niewolnikami) przejdziemy przez piaszczystą i kamienistą Saharę.

Dowiecie się dlaczego uwielbiają tam Czesława Niemena i czemu popularne jest słowo”skurczybyczek”. Przedstawię obóz Polskich archeologów i zdjęcia z trwającej z przerwami rewolucji. Pokażę wam różnorodność tego wciąż cierpiącego państwa. Porażająca biedę i wystawne życie elit. Różnorodność, którą można spotkać na każdym kroku. Surowość i koloryt. Piękno i brzydotę, które przenikają się i walczą ze sobą nawzajem. Ale nade wszystko pięknych ludzi i surowość krajobrazu będącymi pętlą spinającą Sudan od wieków.

Data

kwi 13 2022
Expired!

Czas

19:00 - 20:30

Więcej informacji

Wydarzenie na FB
Wydarzenie na FB

Następne wydarzenie