tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Wietnam – od Sajgonu po Hanoi opowieści z drogi pełnej przygód

Wietnam to kraj 100 milionów mieszkańców, 40 milionów motocykli i skuterów, drugi na świecie producent kawy, najczęstszym imieniem i nazwiskiem jest Nguyen, które ma aż 70% Wietnamczyków.

W tej opowieści nie są jednak najważniejsze liczby i rekordy, w tej opowieści najważniejsi są ludzie. W podróży z plecakiem poznałam Wietnam przez historie Wietnamczyków, młodych i nowoczesnych mieszkańców milionowych metropolii jak Ho Chi Minh (nowa nazwa Sajgonu) czy Hanoi, outsiderów ukrywających się przed zgiełkiem na dzikich plażach wybrzeża Bình Thuận, artystów i krawców spełniających się w pulsującym życiem Hoi An, czy w końcu przedstawicieli mniejszości narodowych zamieszkujących odległe rejony graniczące z Chinami.

Zapraszam Cię w podróż po kraju, który może przypominać Polskę czasów socjalizmu, a pod pewnymi względami wyprzedza Polskę czasów demokracji. Zapraszam Cię do kraju, gdzie mit smoka łączy się z kultem przodków, gdzie można zjeść najlepsze Phò na świecie, a spadające kropelki kawy wyznaczają spokojny rytm rozmowy.

Opowieściami z podróży podzieli się Magdalena Petryniak – storytellerka, trenerka, podróżniczka, członkini Stowarzyszenia Kilimandżaro.

Data

kwi 04 2023
Expired!

Czas

19:00 - 21:00

Następne wydarzenie