tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Tropem hrabiego Ignacego Korwin-Milewskiego na Wyspy Sołowieckie

W roku 1897 polski milioner, kolekcjoner i mecenas sztuki, hrabia Ignacy Karol Korwin-Milewski, popłynął swoim własnym jachtem w rejs na Ocean Lodowaty i Morze Białe. Plonem tej podróży był spisywany dzień po dniu pamiętnik i kolekcja ponad stu sepiowych zdjęć, hrabia był bowiem również miłośnikiem fotografii. Latem 2019 roku postanowiliśmy dotrzeć do najdalszego punktu jego podróży, do prawosławnego klasztoru-twierdzy na wyspie Wielkiej Sołowieckiej. Wyruszyliśmy z biletem w jedną stronę, najpierw z Sankt Petersburga na północ Murmańską Drogą Żelazną, potem statkiem wiozącym prawosławnych pielgrzymów przez Morze Białe, odwiedzając po drodze Archangielsk i Murmańsk.

We środę, 21 października, opowiemy o tej podróży prezentując przy tym zdjęcia, zarówno te wykonane w 2019 roku, jak i te o sto dwadzieścia dwa lata starsze. Usłyszycie o historii klasztoru na wyspach, które przez pół roku są odcięte od świata, o mnichach i szamanach, a także o białych wielorybach.

Podczas pokazu będzie możliwość nabycia dwóch tomów niedostępnych w księgarniach książek, pokazujących najciekawsze fragmenty naszych przygód, przeżytych na sześciu kontynentach i nad czterema oceanami przez ostatnie trzy lata: „Gdy śmieją się oczy, czyli M. i T. w podróży” oraz „Na dwie pary oczu”. Trzeci tom właśnie się wypodróżowywuje.

Zapraszamy serdecznie
Marzena i Tomasz

Data

paź 21 2020
Expired!

Czas

19:00

Następne wydarzenie