tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Szwecja

Pierwszy raz w kamperze – do Szwecji!

Na początku marca ekipa Biegunów, biegaczy narciarskich, wyruszyła do Szwecji na Bieg Wazów. Jakby przygody było mało, do Szwecji wyruszyli kamperem od @Campiri.pl. Jak połączyć zimę i podróż kamperem? Czy to dobry pomysł na pierwszy raz? Co w podróży zamarza a co grzeje? Czy kamper to dobre rozwiązanie kiedy po głowie chodzą nam aktywności sportowe? O tym opowie Przemysław Barankiewicz.
Przemek, na co dzień jest przedsiębiorcą, szefem firmy Finax, a po godzinach pracy biegaczem narciarskim, 1/5 zespołu Biegunów. Podobnie jak dla innych Biegunów była to jego pierwsza wyprawa kamperem. Czy poważny pan w garniturze odnalazł się w kinie drogi? Przekonacie się już 4 kwietnia o 19:00.
W trakcie spotkania zobaczycie zdjęcia z wyprawy, dowiecie się co nieco o kamperowaniu zimą, oraz na pewno usłyszycie dużo podróżniczych historyjek, a czasami histeryjek, bo nie raz bywało ciężko. Ale wszystko skończyło się dobrze, a dzisiaj możemy już powiedzieć: śmiechom nie było końca!

***

Bieg Wazów to długodystansowy bieg narciarski, rozgrywany w szwedzkiej prowincji Dalarna. Jest najstarszym, najdłuższym i największym tego typu maratonem narciarskim na świecie, poprowadzonym na dystansie 90 km z Sälen do Mory. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 1922 r., a inspiracją do jej zapoczątkowania była ucieczka przyszłego króla Gustawa Wazy przed siepaczami króla Chrystiana II w 1520 r.

O CAMPIRI

Campiri to platforma internetowa, która zapoczątkowała rewolucję w wynajmie samochodów
kempingowych. Celem firmy jest całkowita digitalizacja procesu wynajmu przyczep kempingowych i kamperów, tak aby można je było łatwo zarezerwować za pomocą kilku kliknięć i aby docierały do najemców szybko i bezproblemowo. Campiri posiada najszerszy wybór samochodów kempingowych oraz przyczep z wypożyczalni i od prywatnych właścicieli, oferując im dodatkowe źródło dochodu. Ambitny projekt Lukáša Janouška inspiruje do zrównoważonego sposobu podróżowania, jakim jest karawaning. Campiri to promowanie ekologicznego stylu życia, rozwój ekonomii współdzielenia i eliminowanie negatywnego wpływu masowej turystyki na środowisko i lokalne społeczności. Platforma Campiri jest przeznaczona dla wszystkich tych, którzy lubią niezależność. Więcej informacji na www.campiri.pl

Data

kwi 04 2022
Expired!

Czas

19:00 - 20:30

Więcej informacji

Wydarzenie na FB
Wydarzenie na FB

Następne wydarzenie