tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Piękny mamy dzień w Hawanie

Zapraszamy na najnowszy pokaz Adama Kwaśnego pt. PIĘKNY MAMY DZIEŃ W HAWANIE, nawiązujący do powieści o takim samym tytule, która ukazała się nakładem wydawnictwa solecki & la compañía.

Hawana, opierająca się huraganom, pirackim rajdom i uderzeniom oceanu, rozbudza wyobraźnię. Nazywana miastem światła i ruin, za każdym razem wita uderzeniami gorąca, słodkim zapachem palonej ropy, zgiełkiem jazzu i głośnej ulicy. Wędrówka przez Hawanę jest ekscytująca, podobnie jak jej dzieje i sekrety.

O autorze:

Adam Kwaśny – pisarz, podróżnik i scenarzysta. Od 19 lat wędruje po Kubie, gdzie znalazł swoją drugą ojczyznę. Prezes Towarzystwa Przyjaciół Kuby – La Compañía Cubana organizującego autorskie wyprawy na Kubę.

Autor powieści „Potrawy” (1991 Wydawnictwo Platan, 2000 Oficyna Literacka), oraz zbioru „Trzy dramaty średniowieczne” (2004, Słowo/obraz terytoria). „Wszystkie zajęcia Yoirysa Manuela” (2017, Wydawnictwo La Compañía), „Piękny mamy dzień w Hawanie” (2022 Wydawnictwo solecki & la compañía). Współautor książki „Religia, historia i przyszłość w kulturze afrokaraibskiej” (2022 Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego).

Pomysłodawca i współtwórca spektaklu „Cantigas de Santa Maria” z Maciejem Maleńczukiem w roli głównej. Publikował m.in w Kontynentach, Zwierciadle, Poznaj Świat. Jest członkiem Unii Literackiej i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Data

kwi 25 2023
Expired!

Czas

19:00 - 21:00

Następne wydarzenie