tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Peru

Peru, costa, sierra y selva czyli wybrzeże, góry i puszcza [ONLINE]

Peru – kraj największej pustyni świata, wysokich gór i amazońskiej puszczy. Kraj, gdzie granice historii i teraźniejszości są zatarte, a indiańskie obyczaje są wciąż żywe. Kraj wspaniałych wykopalisk i przepięknych obiektów kolonialnej architektury. Kraj kolorów i kontrastów.

Tematem spotkania będzie opowieść autorki książki „Peru costa, sierra y selva” o dwóch podróżach do tego magicznego kraju, w trakcie której autorka podzieli się wrażeniami z wizyt w miejscach zamieszkiwanych przez różne szczepy Indian – ludy tworzące przed wiekami historię tego kraju, m.in. Chavin, Kuelap, Chan Chan, stolica ludu Wari, ruiny stolicy ludu Moche. Opowie o rejsie barką do Iquitos – miasta w puszczy amazońskiej, do którego można jedynie dolecieć lub dopłynąć, a także o wizycie w kanionie rzeki Colca, uważanym do niedawna za najgłębszy kanion świata, o rejsie po jeziorze Titicaca – największym na świecie żeglownym jeziorze zwanym przez Indian morzem, o trekkingu w Kordylierze Białej, o miastach szczycących się wspaniałą kolonialną architekturą jak np. Lima, Arequipa, Huancayo, Huancavelica, o podróży słynnym Macho Tren, czyli wąskotorowym pociągiem jeżdżącym wysoko w górach, który nie przestrzega rozkładu jazdy i jeździ kiedy chce. Opowie także o Ayacucho – miejscu, gdzie rozegrała się decydująca bitwa między wojskami Patriotów i Hiszpanów w wojnie o niepodległość Peru i wielu innych ciekawych miejscach. Opowie także o ludziach i ich obyczajach.

Opowieść będzie ilustrowana zdjęciami z wypraw.

Elżbieta Wichrowska-Janikowska
Urodzona w Warszawie. Z zawodu prawnik – obecnie na emeryturze, z zamiłowania podróżniczką, projektantką ogrodów, publicystką, fotografką – amatorką, akwarelistką i pastelistką. Członek Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków. Opublikowała wiele książek, artykułów i komentarzy z zakresu swojej specjalności zawodowej. Podróżuje od ponad trzydziestu lat. Zwiedziła prawie całą Europę – od koła podbiegunowego po Wyspy Kanaryjskie oraz wiele krajów w innych częściach świata. Była w Indiach, Chinach, Nepalu, Wietnamie, Laosie, Kambodży, Indonezji, Peru, Ekwadorze i na Galapagos, Chile, Boliwii, Argentynie, Meksyku, Gwatemali, Algierii. Jej pasją jest podglądanie codziennego życia mieszkańców zwiedzanych krajów, odwiedzanie nieznanych lub mało znanych miejsc, podziwianie cudów przyrody i dzieł człowieka. Namiętnie jeździ na nartach biegowych i uprawia piesze wędrówki. Kocha góry. Organizuje slajdowiska w trakcie których opowiada o swoich podróżach i promuje napisane przez siebie książki.

W 2018 r. ukazała się książka „Nepal, moje wędrówki”, rezultat czterech pobytów w Nepalu połączonych z trekkingami w Himalajach, a w 2020 r. książka zawierająca opis dwóch podróży do Peru pt. „Peru, costa sierra y selva”. Obie książki nagrane zostały przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix. Na wydanie oczekują książki pt. Tam gdzie Biała Pustynia, Boliwia oraz Podróż do świata Majów.

Udział w wydarzeniu online możliwy jest po wykupieniu dostępu.
Dostęp do pokazu „na żywo” (LIVE) możliwy jest na naszym profilu na Facebook’u.
Dostęp do pokazu „z odtworzenia” (VOD) możliwy jest na naszej stronie www kilka dni po wydarzeniu.
Dostęp do pokazu możliwy jest przez 30 dni od dnia wydarzenia.

Data

kwi 20 2021
Expired!

Czas

19:00 - 20:30

Więcej informacji

WYKUP DOSTĘP ONLINE
WYKUP DOSTĘP ONLINE

Następne wydarzenie