tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Nowa Zelandia

Nowa Zelandia – rzeczywistość work & holiday, solo survival, spotkania na styku kultur

Zapraszamy na spotkanie z Patrycją Wojkowską, która podróżuje po świecie, grając na perkusji.
Zobaczymy uchwycone na fotografiach piękno Nowej Zelandii i posłuchamy o faktach z historii kraju, o spotkaniach z ludźmi, posłuchamy opowieści, których nie znajdziecie w przewodnikach, o rzeczywistości work&holiday, plusach i minusach życia na antypodach, dlaczego nie przyjęła pracy w wymarzonym Hobbitonie… Patrycja odczarowuje nieco nowozelandzki raj, w poszanowaniu dla ludzi, którzy zdecydowali się podzielić z nią swoimi historiami przybliży ich sylwetki i jak nieprzypadkowe przypadki, które sprawiły, że dała się prowadzić losowi… Dowiemy się, co się tam tak naprawdę wydarzyło i jak otrzymała w darze kamień pounamu od pewnego Maorysa, jak grała z orkiestrą w Wellington i o wielu rzeczach więcej.

Nasza prelegentka podzieli się także swoimi solo survivalami górskimi w Alpach Nowozelandzkich oraz odpowie na pytania dotyczące przygotowań, radzenia sobie w sytuacjach ekstremalnych (mimo chorób różnego rodzaju i przeciwności cielesnych), a także, wyjaśni jak zacząć.
Obecnie pracuje nad książką z wyprawy do Nowej Zelandii w celu wydania jej — na prelekcji przeczyta fragmenty z mocno nadszarpniętego już pamiętnika.
Ma też kanał na YT, gdzie publikuje swoje muzyczne podróże. Przeszła już setki km charytatywnie przez góry, nagrywała w lodowej jaskini w Szwecji, odbyła masę mniejszych podróży do różnych zakątków świata. Ale to Nowa Zelandia była krajem pierwszych razów i naprawdę wykorzystanych szans.
Poczynania Patrycji można podejrzeć na Instagramie: www.instagram.com/papa.miejsce
Playlista Muzyczne Podróże na Youtube: www.youtube.com

Data

maj 22 2024
Expired!

Czas

19:00

Następne wydarzenie