tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Niezwykłe podróże z pasją: małe lalki w wielkim świecie

Z każdej podróży przywozimy ogrom nowych wrażeń, wspomnienia wspaniałych krajobrazów, nowych miejsc, zachwyt innymi kulturami. Oczywiście pamiątką są także zdjęcia. Bez względu na to, co przedstawiają są dokumentacją tego, co udało nam się przeżyć i zobaczyć. Tymczasem bohaterkami zdjęć, które są celem wojaży @Magdolleny są lalki. To właśnie one są fotografowane w odwiedzanych malowniczych plenerach i to tym fotografiom podporządkowany jest cały plan podróży.

Podczas pokazu autorka opowie o tym, czym różni się taka podróż od innych, jakie niesie ze sobą wyzwania, a także przybliży nam tajniki wykonywania takich fotografii.

Magdalena Mroczek-Stachowiak – etnolożka, podróżniczka, kolekcjonerka i fotografka lalek. W ciągu ostatnich kilkunastu lat zwiedziła 40 krajów (od Islandii po Japonię). Każdą jej podróż poprzedza mozolny proces stylizacji lalki tak, aby jej wygląd nawiązywał do kultury odwiedzanego kraju. To proces, który wymaga nie tylko uszycia odpowiedniego kostiumu, ale także skompletowania wszystkich miniaturowych dodatków, takich jak buty, biżuteria oraz charakterystyczne dla odwiedzanego miejsca akcesoria. Swoje zdjęcia publikuje jako @Magdollena.

Pokaz stacjonarny. Odbędzie się przy zachowaniu reżimu sanitarnego i wszelkich środków bezpieczeństwa.

Data

cze 24 2021
Expired!

Czas

19:00 - 20:30

Następne wydarzenie