tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Wietnam

Niezły Sajgon, czyli życie w Ho Chi Minh City [ONLINE]

Każdy, kto choć raz miał okazję zawitać do Ho Chi Minh City, największego i najbardziej chaotycznego miasta Wietnamu, ze zdumieniem unosi brwi, kiedy słyszy, że miałam okazję mieszkać tam przez rok. I był to najbardziej zwariowany rok w moim życiu, który wspominam z ogromnym sentymentem.

Podczas mojej prezentacji o życiu na południu Wietnamu dowiecie się, która nazwa miasta jest poprawna – Sajgon czy Ho Chi Minh City, ilu (nie)oficjalnie mieszkańców liczy ta metropolia i ile skuterów jeździ po jej ulicach, a także do czego – poza jazdą – służą jednoślady i co można na nich przewozić. Wytłumaczę też czym polega porównanie do sardynek, wielorybów i rekinów, jeśli chodzi o ruch na drogach.

Opowiem Wam jak wyglądają domy Wietnamczyków i życie w wietnamskiej, nieturystycznej dzielnicy, gdzie mało kto mówi po angielsku. Zobaczycie, co jedzą Wietnamczycy (i nie będą to tylko sajgonki!), a także na czym polega zasada „niskie krzesła – niskie ceny”. Wytłumaczę jakie są różnice w stylu życia pomiędzy Sajgonem a Hanoi. Wspomnę też o języku wietnamskim i dlaczego czasem sami mieszkańcy Ho Chi Minh City nie mogą siebie nawzajem zrozumieć.

Zdradzę też, z jakimi problemami boryka się Sajgon i czy życie w tym mieście na pewno jest bezpieczne.

Ostrzegam, że ta prezentacja będzie jak całe Ho Chi Minh City – zwariowana i wywołująca na twarzy szeroki uśmiech, a czasem niedowierzanie. A po niej hasło „niezły Sajgon” nigdy już nie będzie dla Was takie samo!

Zapraszam!
Hania Sobczuk
autorka bloga Plecak i walizka (www.plecakiwalizka.com)

Udział w wydarzeniu online możliwy jest po wykupieniu dostępu.
Dostęp do pokazu „na żywo” (LIVE) możliwy jest na naszym profilu na Facebook’u.
Dostęp do pokazu „z odtworzenia” (VOD) możliwy jest na naszej stronie www kilka dni po wydarzeniu.
Dostęp do pokazu możliwy jest przez 30 dni od dnia wydarzenia.

Data

lut 03 2021
Expired!

Czas

19:00 - 20:30

Więcej informacji

WYKUP DOSTĘP ONLINE
WYKUP DOSTĘP ONLINE

Następne wydarzenie