tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Jedwabny Szlak

Nie tylko wielbłądy. Opowieści z Jedwabnego Szlaku rowerem [ONLINE]

Niecierpliwie wypatrywałam pierwszego wielbłąda, ale to nie one najbardziej zapadły mi w pamięć. Ta podróż to odkrycie świata kobiet, skrywanego za chustami, często przykrytego czadorem. Naznaczonego szeregiem nakazów i zakazów życia Ujgurów – rdzennej ludności Azji Centralnej tureckiego pochodzenia wyznającej islam zamieszkującej chińską prowincję Sinciang. Prowincji, której przed wścibskim okiem świata strzegą kordony wojska i policji. To pierwsze zmierzenie z pustynią i wysokimi przełęczami górskimi oraz dziesiątki wcieleń makaronu, szaszłyka i herbaty. To przede wszystkim jednak miesiące życia na rowerze, planu dnia wyznaczanego wschodami i zachodami słońca, śpiewem ptaków bądź rykiem trąbiących samochodów.

Zapraszam na opowieści z życia ludzi napotkanych w drodze (Chiny, Oman, Iran) oraz mojego, czyli z perspektywy kobiety podróżującej solo szczególnie przez kraje muzułmańskie. Dorzucę garść wskazówek praktycznych.

Ewa Świderska – indywidualny szwendacz rowerowy rodzaju żeńskiego. Przez 7 lat żyła w drodze podróżując rowerem. Najpierw poleciałam z rowerem do Azji, na początek do Japonii, a kręciłam się po tym kontynencie przez niemal 4 lata. Przez kilka miesięcy pracowałam w chińskiej prowincji Sinkiang, skąd wróciłam do Europy rowerem jadąc Jedwabnym Szlakiem – z Chin, przez Azję Centralną, Bliski Wschód, Kaukaz i Turcję. Opowieści z drogi gromadzę na blogu www.ewcyna.com.

… Moje podróże to nie projekt. Nie jeżdżę dla zdobywania kilometrów, nie wspinam się na najwyższe przełęcze, choć gdy je pokonam, mam satysfakcję. Nie biorę udziału w rywalizacji o inne „naj”. Podróżuję na rowerze bo bardzo to lubię. Życie na rowerze jest proste. Problemy dnia codziennego z reguły sprowadzają się do kilku podstawowych: gdzie jechać, gdzie spać, co zjeść, co zobaczyć po drodze. Nie planuje zbyt dużo ani zbyt często, życie i tak pisze swój scenariusz.

Udział w wydarzeniu online możliwy jest po wykupieniu dostępu.
Dostęp do pokazu „na żywo” (LIVE) możliwy jest na naszym profilu na Facebook’u.
Dostęp do pokazu „z odtworzenia” (VOD) możliwy jest na naszej stronie www kilka dni po wydarzeniu.
Dostęp do pokazu możliwy jest przez 30 dni od dnia wydarzenia.

Data

kwi 11 2021
Expired!

Czas

19:00 - 20:30

Więcej informacji

WYKUP DOSTĘP ONLINE
WYKUP DOSTĘP ONLINE

Następne wydarzenie