tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Nasi tu byli. Berety na wrzosach.

Zapraszamy do wspólnej podróży na szkockie wrzosowiska, śladami polskich żołnierzy. Poznamy ich nieoczywiste historie, które zaprowadziły naszych rodaków na Wyspy. Spróbujemy dowiedzieć się, jak północna, wietrzna kraina przyjęła egzotycznych dla niej podróżników.
W kolejnym spotkaniu z cyklu „Nasi tu byli”, organizowanego przez Instytut Polonika i kawiarnię Południk Zero, pan Witold Szady, instruktor ZHR z Bydgoszczy, opowie nam o projekcie, w którym brał udział w 2022 r. Przedsięwzięcie, w którym uczestniczyli harcerze i instruktorzy ZHR oraz opiekunowie – zyskało nazwę „Berety na wrzosach”. Członkowie i członkinie projektu wzięli udział w sprzątaniu grobów polskich żołnierzy na cmentarzach w Szkocji (m.in. w Edynburgu, Perth i Petty). Pracowali całkowicie w ramach wolontariatu, mieszkając w warunkach polowych oraz zapewniając sobie wikt i opierunek własnym sumptem.
Projekt będzie kontynuowany w 2023 r. w formie wspólnych działań harcerzy z Kluczborka oraz partnerów ze Szkocji. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w spotkaniu.

Data

lis 09 2023
Expired!

Czas

18:35

Następne wydarzenie