tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Mołdawia

Mołdawia i okolice. Państwa uznane, nieuznane, prawie uznane i te niezdecydowane [ONLINE]

Zapraszam Was w podróż do krainy nieoczywistości. Gdzie można mieć trzy różne paszporty, a tak naprawdę nie mieć żadnego kraju. Gdzie za chleb można zapłacić plastikowym żetonem. Gdzie w ciągu jednego życia, nie zmieniając miejsca zamieszkania, można obudzić się w trzech różnych państwach.
Właściwie linie na mapie są jasne. Tu Rumunia. Tam Mołdawia. Jak przejedziemy palcem jeszcze trochę w prawo to natkniemy się na Ukrainę. W górę – na Rosję. Wystarczy jednak zwinąć mapę i spojrzeć przed siebie, aby zobaczyć nie linie, ale wijące się kształty, nierówne, rwane, za grosz niesymetryczne i całkowicie od czapy.

Ruszymy więc do słonecznej Mołdawii, gdzie przy dobrym winie pogadamy o astrofizyce. Autostopem przejedziemy przez kraj Gagauzów i ich pokawałkowaną autonomię, gdzie posłuchamy miejscowej muzyki i przespacerujemy się przez wioskę cudów. Odwiedzimy Naddniestrze – skansen komunizmu i ziemię obiecaną w jednym. Podróż zakończymy w Odessie, gdzie nad morzem znajdziemy dwa skrajnie różne poglądy na miasto. A w tym wszystkim zbierać będziemy polskie skrawki I Rzeczpospolitej, która zahaczyła się kiedyś na skraju Dzikich PóI. I zobaczymy, czy Sienkiewicz nie nakłamał za bardzo, gdy pisał o Horpynie.

Zapraszam,
Monika Radzikowska

Udział w wydarzeniu online możliwy jest po wykupieniu dostępu.
Dostęp do pokazu „na żywo” (LIVE) możliwy jest na naszym profilu na Facebook’u.
Dostęp do pokazu „z odtworzenia” (VOD) możliwy jest na naszej stronie www kilka dni po wydarzeniu.
Dostęp do pokazu możliwy jest przez 30 dni od dnia wydarzenia.

Data

lut 13 2021
Expired!

Czas

19:00 - 20:30

Więcej informacji

WYKUP DOSTĘP ONLINE
WYKUP DOSTĘP ONLINE

Następne wydarzenie