tel.  798 990 904   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Masala Sushi Expedition 2025. Indie i Japonia – 3,5 miesiąca w podróży.

❗ Wstęp na wydarzenie możliwy po zakupie kuponu Południka. Przy wejściu otrzymasz kupon o wartości 15 zł, który możesz wymienić na dowolny napój w barze. ❗

ndyjską przygodę rozpoczęliśmy w mniej popularnym pośród podróżników stanie Gudźarat, gdzie wciągnięto nas na indyjskie wesele. Następnie przez Pendżab dotarliśmy do religijnego serca Indii: Uttar Pradeshu. Podczas festiwalu Kumbh Mela, największego pokojowym zgromadzenia w historii ludzkości, pielgrzymowaliśmy do Ayudhi, Varanasi oraz Prajagradziu. Jak wyglądały Indie w czasie trwania Kumbh Meli 2025? Jakie było rekordowe opóźnienie naszego pociągu? Czy kąpiel w Gangesie to dobry sposób na przygotowanie się do podróży po Japonii?

Z gorących Indii przenieśliśmy się do deszczowego i chłodnego Tokio. Przez 30 dni wędrowaliśmy pieszym szlakiem Michinoku Coastal Trail na wyspie Honsiu. Szlak wyznaczony wzdłuż wybrzeża Pacyfiku w regionie Tōhoku upamiętnia trzęsienie ziemi oraz tsunami z 2011. Poznaliśmy niezwykłą historię tragicznych wydarzeń, które na zawsze odmieniły te tereny. Po pokonaniu ponad 600 kilometrów udaliśmy się na zasłużony “urlop” i odwiedziliśmy Nagano, Osakę, Kioto oraz stolicę Japonii – Tokio.

W Indiach znajdowaliśmy się kilka razy w tłumie, gdzie niewiele dzieliło nas od bycia stratowanym. W Japonii zaś wędrowaliśmy po pustych i dzikich lasach i górach, gdzie spotykaliśmy więcej zwierząt niż ludzi. Jakie myśli kłębiły mi się w głowie, gdy z Delhi w kilka godzin przeniosłem się na japońskie wybrzeże? Jak wyglądają miejsca bez turystów w jednym z najczęściej odwiedzanych krajów na świecie?

Zapraszamy Was na spotkanie, gdzie odpowiemy na powyższe pytania, podzielimy się swoimi wrażeniami z podróży oraz pokażemy, że wbrew pozorom Indie i Japonia mają też trochę wspólnego.

Zapraszamy!

Marta Bernatowicz – producentka wydarzeń kulturalnych i pedagożka teatru, interesuje się ciekawostkami językowymi i tajnikami zagranicznych kuchni. Sprawdza, jak smakuje kawa w innych krajach. Decyzje o podróżach podejmuje na podstawie ładnych zdjęć i ciekawych książek. Dlatego lista kierunków wciąż się wydłuża.

Łukasz Śledziecki – antropolog, socjolog, piechur, przewodnik po Camino de Santiago w Hiszpanii. Miłośnik gór, piłki nożnej na niskim poziomie oraz kolekcjoner zdjęć z pomnikami Jana Pawła 2. W 2015 dotarł do Santiago de Compostela wyruszając z Warszawy. Przeszedł Główny Szlak Beskidzki, Michinoku Coastal Trail w Japonii oraz kilka krótszych szlaków w Meksyku, Kolumbii czy Ekwadorze. Podczas swoich podróży spędził pół roku w Indiach, przejechał autostopem z Sydney do Perth oraz wspinał się na wulkany w Indonezji. Najlepiej czuje się gdzie indziej.

Data

cze 11 2025
Zakończone!

Czas

19:00

Następne wydarzenie