tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Ladakh

MAŁY TYBET | W domu Amale i wśród długowiecznych [ONLINE]

Po wspólnej podróży przez Bhutan czas na dalszą eksplorację himalajskich krain. Co powiecie na Mały Tybet? Nie, nie będziemy się włóczyć od punktu A do B i imprezować w turystycznych knajpach. Zabiorę Was tam, dokąd przeciętny podróżnik nie ma wstępu albo rzadko dociera, choć zakątki bardziej popularne też odwiedzimy. Bo warto.

Rodzina Amale i Tseringa cieszy się w Ladakhu szacunkiem nie tylko dzięki powiązaniom z familią królewską. Są też inne powody. Od turystów tu się stroni i gdy zapytałam o powód, usłyszałam: „ bo jest ich tu za dużo”. Jakim więc cudem ja się tam znalazłam i dlaczego wróciłam? I co sprawiło, że właśnie ten powrót uratował człowiekowi życie? To proste – powiedzieli potem – wszystko ma swoją przyczynę, przebieg i konsekwencje.

Z kolei tam, gdzie ludzie posiedli tajemnicę długowieczności mówi się, że jak człowiek dobrze rękę wyciągnie to nieba dotknie. Ale po co od razu nieba, skoro na tej pięknej ziemi tyle dobra leży? Najlepsze morele pod słońcem są tam, gdzie mieszkają Drokpa! Niektóry z nich nadal dziedziczą niebieskie, zielone lub piwne oczy. Słyszeliście o nich?

Otoczone sześciotysięcznikami słone jezioro Kar (ok. 4522 m n.p.m.) to cud natury (objęty ochroną Ramsar). Widoki niesamowite, a cisza tak doskonała, że momentami aż człowiek ruszyć się nie chce. Stoi i słucha…

Felicja Bilska – content menadżerka, wykładowczyni, autorka ponad 20. przewodników po świecie, w tym pierwszego polskiego po Indiach północnych, za który otrzymała I Nagrodę Magellana. Współpracuje m.in. z Muzeum Azji i Pacyfiku, wydawnictwem Pascal, biurem Om Tramping i Grupą Prodialog. Od 2005 r. jej drugim domem jest Azja. W ramach odskoczni od rutyny czasem pilotuje wyprawy.

Udział w wydarzeniu online możliwy jest po wykupieniu dostępu.
Dostęp do pokazu „na żywo” (LIVE) możliwy jest w wydarzeniu na naszym profilu na Facebook’u.
Dostęp do pokazu „z odtworzenia” (VOD) możliwy jest na naszej stronie www kilka dni po wydarzeniu.
Dostęp do pokazu możliwy jest przez 30 dni od dnia wydarzenia.

Data

kwi 29 2021
Expired!

Czas

19:00 - 20:30

Więcej informacji

WYKUP DOSTĘP ONLINE
WYKUP DOSTĘP ONLINE

Następne wydarzenie