tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Lhotse

Lhotse. Lodowa siostra Everestu z Moniką Witkowską [ONLINE]

Monika Witkowska to „człowiek orkiestra” z Koroną Ziemi – dziennikarka pisząca o tematyce podróżniczej, żeglarskiej i górskiej, pilot wycieczek oraz przewodnik wypraw trekkingowych. Odwiedziła ponad 180 krajów na wszystkich kontynentach. Jest zdobywczynią trzech ośmiotysięczników: Mount Everestu (2013), Manaslu (2018) i Lhotse (2019). Dwukrotnie opłynęła przylądek Horn (2003 i 2016). Łącznie przebyła ponad 30 tys. mil morskich na jachtach i żaglowcach.

Opowieści pani Moniki na dziesiątki tematów można słuchać godzinami i wcale się przy tym nie nudzić. Czas nie jest jednak z gumy, więc 13 kwietnia (z nadzieją, że trzynastka będzie dla wszystkich szczęśliwa) skupimy się na górach, zwłaszcza po ukazaniu się nowej książki Witkowskiej „Lhotse. Lodowa siostra Everestu” i tego, że autorka już następnego dnia wyruszy do Nepalu. W Himalajach planuje aklimatyzować się do wspinaczki w Karakorum na kolejny ośmiotysięcznik – K2 i tam obchodzić 55. urodziny…

Z Moniką Witkowską rozmawiać będzie kolega po fachu, dziennikarz i podróżnik, wiceprezes klubu Polskie Himalaje Janusz Kalinowski. Z pewnością padną pytania dlaczego Lhotse jest górą trudniejszą od Everestu, jak w praktyce wygląda akcja ściągania śmieci ze stoków tych gór, kto wyznacza drogę przez icefall i montuje słynne drabinki, co się stało z dłonią yeti z klasztoru w Pangboche, jaka była historia psa, do którego prawdopodobnie należy rekord wysokości wśród czworonogów.

Na czasie będzie też temat ostatnich wydarzeń na K2 i plany pani Moniki związane z tym przepięknym, lecz trudnym do wspinaczki i bardzo niebezpiecznym ośmiotysięcznikiem. A jeśli Państwo mają swoje pytania, to prosimy już do nas przesyłać. Nie trzeba czekać do ostatniej chwili, chociaż i taka możliwość będzie pod koniec spotkania 13 kwietnia. Poza tym można za naszym pośrednictwem zamówić książkę z dedykacją i autografem autorki.

Udział w wydarzeniu online możliwy jest po wykupieniu dostępu.
Dostęp do spotkania „na żywo” (LIVE) możliwy jest na naszym profilu na Facebook’u.
Dostęp do spotkania „z odtworzenia” (VOD) możliwy jest na naszej stronie www kilka dni po wydarzeniu.
Dostęp do spotkania możliwy jest przez 30 dni od dnia wydarzenia.

Data

kwi 13 2021
Expired!

Czas

20:00 - 21:30

Więcej informacji

WYKUP DOSTĘP ONLINE
WYKUP DOSTĘP ONLINE

Następne wydarzenie