tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Leszek Cichy

Leszek Cichy: Kilimandżaro czy Mount Kenya, a może Islandia?

Kilimandżaro czy Mount Kenya, a może Islandia? Wybór jest bardzo trudny, nawet dla Leszka Cichego, który w tych miejscach był już kilkadziesiąt razy. Jak twierdzi pierwszy Polak z Koroną Ziemi, za każdym razem odkrywa coś nowego. Mimo że był już na przykład 39 razy na Islandii, to jeszcze nie zobaczył wszystkiego. Co jest zatem takiego niezwykłego na tej wyspie, czego nie spotka się nigdzie indziej na świecie?

Sporo osób zadaje też pytanie, który trekking jest bardziej atrakcyjny – na Kilimandżaro czy na Mount Kenyę? Większość znawców, w tym pierwszy zdobywca Everestu zimą wskazuje na kenijski masyw z trzema głównymi wierzchołkami: Batian (5199 m) – drugi pod względem wysokości szczyt Afryki po Kilimandżaro, Nelion (5188 m) i Lenana (4985 m). To z tej góry roztaczają się bajeczne widoki, a w oddali można dostrzec zarys Kilimandżaro, oddalonego w linii prostej o około 300 kilometrów.

A może trekking po drugim najdłuższym masywie górskim w Afryce – Ruwenzori w Ugandzie będzie jeszcze lepszą i bardziej atrakcyjniejszą opcją? O tym porozmawiamy w czwartek 17 marca o godzinie 19. Spotkanie, organizowane przez klub Polskie Himalaje, wzbogaci projekcja filmów. Będzie też możliwość nabycia różnych książek (nie tylko Leszka Cichego) oraz afrykańskich gadżetów w specjalnych na ten wieczór zniżkowych cenach.

Data

mar 17 2022
Expired!

Czas

19:00 - 20:30

Więcej informacji

Wydarzenie na FB
Wydarzenie na FB

Następne wydarzenie