tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Kontenerowcem przez ocean – opowieść Matki Chrzestnej statku Katowice ll

Z początkiem lat 80-tych Polskie Linie Oceaniczne zamówiły w Stoczni Puerto Real w Hiszpani cztery kontenerowce, które otrzymały nazwy miast: Wrocław, Poznań, Gdańsk, Katowice. Bliźniacze statki obsługiwały pod polską banderą linię Hamburg – porty Australijskie. Na Matki Chrzestne wybrano panie zasłużone i znane ze swoich dokonań zawodowych i społecznych.

Spotkanie poprowadzi Matka Chrzestna statku Katowice II, Ewelina Puczek, dziennikarka Ośrodka Telewizji Polskiej w Katowicach, która na swoim chrześniaku odbyła 2 podróże przez Ocean Indyjski. Dziennikarka opowie o ceremonii wodowania, o obowiązkach Matki Chrzestnej i postara się przekazać specyficzną atmosferę statkowej społeczności, pracy marynarzy, zwyczajach i obrzędach.

Dwie podróże były różne pod każdym względem. Pierwsza była spokojna, pod znakomitym dowództwem. Druga z dramatycznym w skutkach sztormowaniem od Perth do Cape Town w Afryce. Kiedy silnik przestał działać, statek zaczął dryfować, radiooficer nadał SOS. Niestety wołanie o ratunek pozostało bez odpowiedzi. Jak przygotowuje się załogę do opuszczenia statku, jakie towarzyszyły temu nastroje i reakcje?…

Zapraszamy!

Data

mar 12 2023
Expired!

Czas

19:00 - 21:00

Następne wydarzenie