tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Kolumbia – na przekór stereotypom

Kolumbia to trzeci kraj Ameryki Łacińskiej, który postanowiliśmy poznać. Planując tę wyprawę, spotykaliśmy się z dwiema reakcjami: “Aaaa, Kolumbia – to wiecie, przywieźcie mi coś!” albo

“Oszaleliście?! Nie wrócicie stamtąd żywi!”. Ponieważ ani ryzyko, ani narkotyki nie są tym, czego szukamy w naszych podróżach, początkowo mieliśmy wątpliwości, czy to na pewno właściwy kierunek. Jednak myśląc o Ameryce Południowej, żaden inny kraj nas tak nie przyciągał. Dlatego, na przekór stereotypom, wyruszyliśmy w 3-tygodniową wyprawę po Kolumbii. I zdecydowanie nie żałujemy tej decyzji!

Na spotkaniu opowiemy o:

1. Dlaczego “Narcos” nie jest ulubionym serialem Kolumbijczyków

2. Kim był Simon Bolivar i dlaczego każde duże miasto ma plac jego imienia

3. 4-dniowa wyprawa przez dżunglę w poszukiwaniu Zaginionego Miasta

4. Medellin: najniebezpieczniejsze miasto świata – 30 lat później

5. Gdzie znajduje się światowa stolica Salsy i dlaczego w Kolumbii?

6. Czym jest FARC i co się stało z „desaparecidos”?

7. Stolica w dniu strajku narodowego

8. Czy kurczak to warzywo?!

Kolumbia to kraj poturbowany, zmagający się ze złą sławą, ale jednocześnie kraj wielkiej przemiany i otwierający się na świat. To kraj wyjątkowych ludzi, pięknej przyrody i niezwykłej różnorodności. Od ośnieżonych 5-cio tysięczników, po karaibskie tropiki. Od dziewiczej puszczy, po wielkomiejską dżunglę. Od kultury Indian po sztukę nowoczesną.

Podczas naszego spotkania chcielibyśmy pokazać Wam, co ma do zaoferowania Kolumbia i że podróżując z głową, można z niej wrócić całym i zdrowym, bogatszym o nowe przyjaźnie i zauroczonym wyjątkowością tego kraju.

Zapraszamy

Aga i Piotrek

Data

mar 27 2023
Expired!

Czas

19:00 - 21:00

Następne wydarzenie