tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

KILIMANDŻARO z Leszkiem Cichym

Legendarna postać polskiego himalaizmu. W narodowej świadomości zapisał się jako jeden z dwóch pierwszych ludzi (wraz z Krzysztofem Wielickim), który wszedł zimą na Mount Everest (8848 m). Od tej pory zaliczany jest do grona tzw. Lodowych Wojowników. Jest również pierwszym Polakiem, który skompletował Koronę Ziemi, czyli najwyższe szczyty wszystkich kontynentów.

We współpracy z klubem Polskie Himalaje zasłynął przede wszystkim z Wyprawy Stulecia 2018 do Nepalu oraz kilkunastu wyjazdów na Islandię i do Tanzanii z głównym celem wejścia na Kilimandżaro. Najwyższa góra w Afryce, także zachwyca zdobywcę Korony Ziemi. To miejsce, gdzie wraz ze swymi podopiecznymi pokonuje pieszo 80 km, przechodzi przez tropikalny las deszczowy, wrzosowiska, pustynię, tundrę, śnieżne połacie i obok lodowców – a wszystko to niemal na równiku, po to, aby dotrzeć na wierzchołek Uhuru Peak na wysokość 5895 m. Czwartkowe spotkanie wzbogacą zdjęcia i filmy.

W 2021 roku Leszek Cichy planuje zabrać kolejną grupę do Tanzanii i na Kilimandżaro w dniach 19 czerwca – 2 lipca.

(-)

W związku z sytuacją epidemiologiczną i panującymi obostrzeniami liczbę osób w sali podczas organizowanych w Południku Zero wydarzeń ograniczamy do ilości miejsc siedzących. Prosimy również o przestrzeganie reżimu sanitarnego, zachowanie dystansu, dezynfekcję rąk przy wejściu, zasłanianie ust i nosa.

Data

paź 15 2020
Expired!

Czas

19:00

Następne wydarzenie