tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Kenia jakiej nie znacie

Kenia, podobnie jak cała Afryka, to mozaika kultur, religii i obyczajów. Zapewne nikt z Was, bez względu na to jak dużo czasu spędził w Afryce, nie może powiedzieć, że ją poznał. Kenia ma dwa oblicza. Jedno, z folderów podróżniczych, uwieczniane na zdjęciach z wakacji, ograniczone do terenu ekskluzywnych hoteli, parków krajobrazowych i rezerwatów. Drugie, które można poznać tylko wtedy, kiedy opuścimy bezpieczne mury hoteli i zostaniemy wśród tubylców na dłużej.

Zastanawiasz się, po co Kenijczykowi telefon komórkowy? Odpowiedź jest prosta. W Kenii od 2007 r. działa sprawdzony i dobrze funkcjonujący system M-Pesa (M -ang. Mobile, Pesa -suah. Pieniądze). Jest on bardzo łatwy w użyciu, oparty na wymianie z serwerem Systemu prostych wiadomości tekstowych (SMS). Przy jego pomocy można wykonywać wiele operacji finansowych: wpłaty i wypłaty gotówki, przekazywanie pieniędzy innemu użytkownikowi, płacenie za zakupy i usługi. Dzięki temu, nawet w samym środku buszu, możliwe jest zrobienie zakupów bez gotówki. Część sklepów i urzędów w Kenii przyjmuje płatności wyłącznie poprzez system M-Pesa.

Przynieś na spotkanie swoją starą komórkę i może kartę pamięci, która jest już dla Ciebie za mała – jeszcze ktoś za Równikiem będzie miał nie małą radość.

Data

cze 11 2023
Expired!

Czas

19:00 - 21:00

Następne wydarzenie