tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Kazbek – 5054 metry przygody

Mając za sobą „całe Tatry wzdłuż i wszerz” i wciąż silną pasję do poznawania nowych górskich szlaków, nadszedł czas wyznaczyć kolejne cele. A że „to nie droga jest trudna, a trudność jest drogą”, celem był Kazbek jako pierwszy pięciotysięcznik.
Był rok 2020, była forma, była sprawdzona ekipa przyjaciół, były bilety lotnicze i zarezerwowany sprzęt, ale pojawiła się też pandemia. To obostrzenia covidowe pokrzyżowały nam plany.
Przyszedł rok 2021, forma jeszcze lepsza, obostrzenia poluzowano, zebrała się nowa ekipa i 28 lipca stanąłem na szczycie Kazbeku.
Na spotkaniu opowiem Wam o:
– powodach, dlaczego wybrałem Kazbek
– przygotowaniach do wyprawy
– niezbędnym sprzęcie i odzieży
– poszczególnych etapach wejścia na szczyt z dbałością o właściwą aklimatyzację
– atmosferze pod Stacją Meteo
Wyprawę tę zorganizowałem samodzielnie więc tym bardziej relacja powinna być interesująca. W jej trakcie było wiele ciekawych zdarzeń, o których chętnie opowiem, wykorzystując zdjęcia i filmiki. Podzielę się praktycznymi wskazówkami i wnioskami, które z niej wyciągnąłem na przyszłość, a być może kogoś z Was zachęcę do takiej wyprawy.
Kazbek to była dla mnie wielka przygoda, mnóstwo nowych wrażeń oraz odkrycie Gruzji jako pięknego kraju pełnego życzliwych ludzi.
Serdecznie zapraszam!
Tomek

Data

lut 22 2022
Expired!

Czas

19:00 - 20:30

Więcej informacji

Czytaj więcej
Kategoria
Czytaj więcej

Następne wydarzenie