tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Ogórek2

Kanada i USA – zachodnie krainy. Podróżowanie samochodem – vanlife czy overlanding? 2/3 [ONLINE]

Czym się różni vanlife od overlandingu? Jak żyć 24 godziny na dobę w dwójkę na 4 metrach kwadratowych starego busa i się nie pozabijać. Opowiemy Wam o minimalizmie, less waste i życiu w drodze podczas Zachodniego odcinka naszej amerykańskiej podróży.

Zabierzemy Was w drogę naszym starym Volkswagenem ogórkiem przez zielone tereny Kolumbii Brytyjskiej i lasy deszczowe Vancouver Island. Pokażemy utopijną osadę Finów i przerażającą szkołę z internatem dla Pierwszych Narodów na maleńkiej wyspie. W Stanach Zjednoczonych przejedziemy najbardziej samotną autostradą, ale i kultową Matką Dróg – Route 66. Zahaczymy o niedoceniane góry Washingtonu, Idaho i Oregonu. Dotrzemy też do pomarańczowego Utah, w którym oprócz turystycznych atrakcji można odnaleźć piękne, wolne od zgiełku przestrzenie. Przejdziemy szlakami Zionu, Arches, kanionu Bryce i opowiemy historię pierwszych osadników.

Odkryjemy też muzyczne i filmowe miejsca, które stanowiły ważną część naszej podróży.

Dowiecie się też jak spać na dziko w USA, dlaczego warto mieć w zapasie kilka ćwierćdolarówek i gdzie można załapać się na darmowy internet.
____

W tę opowieść zabiorą Was Aga i Bartek Wrzosek autorzy bloga www.callunatrip.pl
W 2019 roku spakowali swojego 48-letniego Volkswagena „Ogórka” i ruszyli w podróż po Ameryce Północnej i Centralnej. W drodze spędzili prawie rok, nocując na dziko, żyjąc bez planu i blisko natury.

Udział w wydarzeniu online możliwy jest po wykupieniu dostępu.
Dostęp do pokazu „na żywo” (LIVE) możliwy jest na naszym profilu na Facebook’u.
Dostęp do pokazu „z odtworzenia” (VOD) możliwy jest na naszej stronie www kilka dni po wydarzeniu.
Dostęp do pokazu możliwy jest przez 30 dni od dnia wydarzenia.

Data

lut 06 2021
Expired!

Czas

19:00 - 20:30

Więcej informacji

WYKUP DOSTĘP ONLINE
WYKUP DOSTĘP ONLINE

Następne wydarzenie