Indie z przemytnikami [ONLINE]
Zapraszamy do wzięcia udziału w wyjątkowej podróży na wyjątkowy subkontynent i z wyjątkowymi osobami. Rozmowy wzbogacą zdjęcia i filmiki.
„Są w życiu widoki, których się nie zapomina. Są odczucia, które na zawsze zostaną w sercu. Refleksje o kapitalistycznej cywilizacji Zachodu same pchały się głowy. Miałam ochotę zostawić wszystko, co w Polsce na rzecz niczego w Indiach. Nie mieć nic, ale być szczęśliwym. Tego nauczyli mnie hindusi. Nie mieć nic materialnego to znaczy mieć dużo więcej w sercu. Tego wieczoru pokochałam Indie” – opowiada podróżniczka Anna Maria.
Przed końcem ósmej klasy przeczytał wszystkie książki przygodowe w okolicznych bibliotekach. Chciał to poznać, zobaczyć, dotknąć. „Tak, akurat tam na ciebie czekają!” – drwili dorośli. Nie uwierzył. 10 lat później bardzo starannie pakował się na wycieczkę Orbisu do Londynu. Wiedział, że to będzie wyjazd w jedną stronę. Lubił samotność, a ze strachem nauczył się oswajać. Nie zagrzewał miejsca – ciekawość zagnała go do rozklekotanych autobusów w Nepalu i cieknących łodzi na Filipinach, przez slumsy Kalkuty po obsesyjnie czyste aleje Singapuru, aż do miejsca, z którego mówili, że wyjedzie już tylko nogami do przodu.
Czarek Borowy alias Han Solo, maratończyk, właściciel firmy usługowej w branży finansowej i przewodnik po Azji – w 2018 roku po 30 latach wrócił do Indii, by podczas wędrówki na 200-kilometrowej trasie uporządkować wspomnienia, a także zrozumieć, dlaczego tamto życie – jako przemytnika – było możliwe.
Swoimi wrażeniami podzieli się także przemytniczka Agnieszka Rojewska, która w latach PRL dwukrotnie po pół roku przebywała nad Gangesem, a potem kilka razy turystycznie. „Włóczyłam się po Azji i przypadkowo natrafiłam na szmuglerski szlak złotego trójkąta Indie–Singapur–Nepal. Na dzień dobry z tym subkontynentem szeroko otworzyłam usta, a zamknęłam z wielkim zafascynowaniem. Czym? Kim? O tym opowiem podczas spotkania, na które serdecznie zapraszam”.
Czwartkowe wydarzenie to jedno z trzech w ramach mikołajkowych spotkań – 7 grudnia (Od Oceanu po Mount Kenya) i 8 grudnia (Everest życia i śmierci). Osobom, które wezmą udział w tym tryptyku, Mikołaj „przyniesie” upominek po wysłaniu maila na polskiehimalaje@tlen.pl w terminie do 31 grudnia.
Zdjęcie: Anna Maria Kalinowska
—
Udział w wydarzeniu online możliwy po wykupieniu dostępu.
Dostęp do wydarzenia online możliwy jest przez 30 dni od dnia wydarzenia.
- Dołącz do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/302000974363442/