tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Hypovolemia – Visual Double

W dzisiejszym świecie nie zastanawiamy się tak właściwie nad tym, co tak naprawdę stanowiło pierwotny rdzeń w relacji człowiek-muzyka. Mowa o jej oddziaływaniu na ludzkie ciało oraz ducha – w tym także odtwarzaniu otaczającego nas świata poprzez język dźwięku.

W rękach kapłanów stanowić może ona swoiste narzędzie magiczne, umożliwiające podróżowanie po rozmaitych (często niezbadanych!) zakątkach umysłu. Zainspirowani owym procesem, dokonujemy mariażu muzycznego performansu z obrzędem, korzystając zarówno z nakreślonych uprzednio konceptów, jak i pozwalając sobie na swobodną, nieskrępowaną niczym improwizację.

Naszą świątynią zostaje tym razem Południk Zero – miejsce zrzeszające podróżników, z którymi wybierzemy się na transsensoryczną wyprawę w formie sonicznego rytuału spod znaku Podwójnej Gwiazdy. Poprzez określone działania w określonej kolejności, przestrzeni i czasie zmienimy to, co nieożywione w sztukę Ożywioną, aby zobaczyć, dokąd nas to doprowadzi – zagramy świat takim jakim jest i stworzymy go takim jakim go nie ma, by zetknąć się z rzeczywistością w jej najczystszej postaci.

Data

sty 23 2024
Expired!

Czas

19:00
Kategoria

Następne wydarzenie