tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Wielicki-Olszański

Godzina prawdy z Krzysztofem Wielickim i Michałem Olszańskim [ONLINE]

*Prelekcja VOD w formie nagranego spotkania.

Z Krzysztofem Wielickim rozmawiać będą dziennikarze Janusz Kalinowski i Michał Olszański. Jak zapowiedzieli, tematem będą nie tylko górskie wspinaczki, a zwłaszcza rozważania wokół zdobywania K2 zimą, ale też bardzo intymne zagadnienia, związane np. ze śmiercią czy miłością.

Zdobywca Korony Himalajów i Karakorum przyznał nie jeden raz, że kocha ludzi, a życie w samotności mu przeszkadza. Czy zatem lubi kobiety, a jeśli tak, to czy podąża za nimi według przeboju Jana Kiepury „brunetki, blondynki – ja wszystkie was dziewczynki całować chcę…”. Jakiej muzyki słucha najchętniej? Czy lubi gotować i… zmywać naczynia?

Prowadzący spotkanie staną przed trudnym zadaniem wydobycia od Krzysztofa Wielickiego tego, co z pewnością żywo interesuje jego sympatyków, i nie tylko.

– Zawsze staram się rozmawiać o rzeczach ważnych, na bzdury nie ma zgody. Bo taka jest godzina prawdy – podkreślił red. Olszański, który dał się poznać najbardziej z prowadzenia Magazynu Ekspres Reporterów oraz audycji „Godzina prawdy” na antenie radiowej Trójki. Jak mało który dziennikarz, ma w sobie empatię oraz ciekawość. Jego bezpretensjonalny styl bycia i sposób prowadzenia rozmowy otwierają najbardziej zamkniętych. Potrafi dotknąć sedna sprawy, nie dotykając rozmówcy.

Spotkanie na pożegnanie kalendarzowej zimy i powitanie wiosny wzbogacą fragmenty mało znanych filmów, m.in. „Najtrudniejsza ściana”, o tragicznej wyprawie w Himalaje, w trakcie której zginął Jan Nowak, a ciężko ranny Krzysztof Wielicki z urazami kręgosłupa został przetransportowany helikopterem do szpitala. Ze względów logistycznych, jak również z uwagi na zgranie planów uczestników spotkania, rozmowa będzie zarejestrowana w naszej klubokawiarni o nieco wcześniej porze, ale odtworzona zgodnie z zapowiedzią 23 marca o godzinie 20:00.

I jeszcze jedna, chyba dość istotna informacja – z racji obchodów 10-lecia Południka Zero mały ukłon w stronę naszych sympatyków, którym oferujemy to wydarzenie w specjalnej, jubileuszowej cenie 4,99 zł.

Udział w wydarzeniu online możliwy jest po wykupieniu dostępu.
Dostęp do spotkania „z odtworzenia” (VOD) możliwy jest na naszym profilu na Facebook’u i na naszej stronie www kilka dni po wydarzeniu.
Dostęp do spotkania możliwy jest przez 30 dni od dnia wydarzenia.

Data

mar 23 2021
Expired!

Czas

20:00 - 21:30

Więcej informacji

WYKUP DOSTĘP ONLINE
WYKUP DOSTĘP ONLINE

Następne wydarzenie