tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Hiszpania

Fakty i mity na temat życia w Hiszpanii

Hiszpania kojarzy się wielu nas z wakacjami, słońcem, upalną pogodą, pięknymi plażami oraz… Beztroskim życiem. Czy aby na pewno nasze wyobrażenia na temat Hiszpanii pokrywają się z rzeczywistością?
W czasie naszego spotkania spróbujemy rozprawić się z niektórymi przekonaniami na temat życia w Hiszpanii i porozmawiamy m.in. o tym:
Jak się żyje w państwie, które jest podzielone na 17 regionów autonomicznych, a w wielu z nich poczujemy się jak w zupełnie innym kraju?
Jak się żyje w jednym z najpiękniejszych miast Europy – Barcelonie? Oraz czy to prawda, że Katalończyków nazywa Polakami?
Czy w Hiszpanii zawsze świeci słońce, a temperatura nigdy nie spada poniżej 20°C?
Czy w Hiszpanii naprawdę „żyje się jak w Madrycie”?
Czy w Hiszpanii ciężko znaleźć pracę? Oraz o tym, jak pracuje się w Hiszpanii?
Czy Hiszpanie są tacy leniwi jak nam się wydaje?
Czy Hiszpanie są otwarci na innych, na przykład na obcokrajowców, i łatwo się z nimi zaprzyjaźnić? Oraz o tym, jak obcuje się z Hiszpanami?
Czy Hiszpanie są świetnymi podrywaczami i kochankami? Oraz o tym, jakich różnic kulturowo-mentalnościowych możemy się spodziewać się w relacjach romantycznych z Hiszpanami?
Odpowiedzi na te pytania oraz wiele innych udzieli osoba, która jest związana z Hiszpanią od 10 lat, spędziła w Hiszpanii ponad 4 lata, w tym czasie mieszkała w Madrycie, Walencji oraz Barcelonie, spędziła tam swojego Erasmusa, zrobiła magisterkę i pracowała w kilku hiszpańskich firmach oraz zwiedziła Hiszpanię wzdłuż i wszerz.
Informacje ze spotkania mogą przydać się osobom, które planują wyjazd na Erasmusa/studia do Hiszpanii, chcą podjąć pracę w Hiszpanii, chcą się przeprowadzić do Hiszpanii na stałe lub po prostu interesują się kulturą Hiszpanii.
¡Hasta pronto!

Data

lut 17 2022
Expired!

Czas

19:00 - 20:30

Więcej informacji

Czytaj więcej
Kategoria
Czytaj więcej

Następne wydarzenie