tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Everest

Everest życia i śmierci [ONLINE]

Podobno każdy ma swój Everest i bynajmniej nie o wysokość tu idzie, czy o samą górę, lecz o własny szczyt marzeń. Można mieć ich w życiu wiele, ewoluują one wraz z nami, zmieniając się wraz z naszymi możliwościami. Całe nasze życie jest wspinaczką na Everest. Jedni dochodzą do wierzchołka, inni umierają po drodze, pozostawiając w smutku na długie lata swe rodziny. Ale…

Paradoksalnie śmierć może też wyzwolić u najbliższych drzemiące w nich siły i zachęcić do nowych aktywności, jak na przykład w przypadku Cecylii Kukuczki, Anny Milewskiej, Olgi Puncewicz (d. Morawskiej), Magdaleny Bieluń czy Anny Solskiej-Mackiewicz, która będzie gościem Południka Zero.

Oprócz żony Tomasza Mackiewicza w spotkaniu udział weźmie pisarka, autorka wielu wyróżnionych reportaży Anna Kamińska. Rozgłos przyniosły jej książki biograficzne, takie jak: „Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci”. Na tej właśnie kanwie rozmowy prowadzić będzie wiceprezes klubu Polskie Himalaje, dziennikarz Janusz Kalinowski. Spotkanie wzbogacą fragmenty filmów Anny Pietraszek poświęconych Wandzie Rutkiewicz („W cieniu Everestu”), Jerzemu Kukuczce („Pożegnanie 1989”) i Andrzejowi Zawadzie („Ostatnia rozmowa”), a ponadto „O miłości do ojca i gór”.

Wtorkowe wydarzenie to jedno z trzech w ramach mikołajkowych spotkań – 7 grudnia (Od Oceanu po Mount Kenya) oraz 10 grudnia (Indie z przemytnikami). Osobom, które wezmą udział w tym tryptyku, Mikołaj „przyniesie” upominek po wysłaniu maila na polskiehimalaje@tlen.pl w terminie do 31 grudnia.

Udział w wydarzeniu online możliwy po wykupieniu dostępu.
Dostęp do wydarzenia online możliwy jest przez 30 dni od dnia wydarzenia.

Data

gru 08 2020
Expired!

Czas

20:00 - 21:30

Więcej informacji

WYKUP DOSTĘP ONLINE
WYKUP DOSTĘP ONLINE

Następne wydarzenie