tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Oman

Dubaj i Oman – opowieść o podróży, spotkanych ludziach, ich życiu [ONLINE]

Zawsze chciałam pojechać na Bliski Wschód. Ale nie ze zorganizowaną wycieczką, żeby zwiedzać świat z za szyb komfortowego autokaru. Chciałam zobaczyć prawdziwych ludzi i to jak ci ludzie żyją. Żyją tak naprawdę, a nie na pokaz dla turystów. Wybór padł na Zjednoczone Emiraty Arabskie, Oman i Iran. Dlaczego właśnie te kraje? To dłuższa historia i na pewno o niej opowiem. W każdym z tych krajów spotykaliśmy ich mieszkańców – tubylców – jak ich potocznie nazywam. W Dubaju – całą masę ludzi z najróżniejszych krajów świata, którzy w Dubaju tylko pracują, a w Omanie zwykłych pasterzy chodzących boso po górskich dolinach, ale też ludzi wykształconych, chętnie opowiadających o swoim nie zbyt dobrze znanym kraju.

Wyjeżdżając na Bliski Wschód miałam dużo obaw jak sobie tam poradzimy. W końcu to kraje, gdzie wszystko jest inne. Inne życie, inna religia, inna kultura, inny sposób ubierania się i wreszcie inny sposób postrzegania i traktowania kobiet. Czy się bałam? Trochę tak, jednak teraz, już z perspektywy czasu, wiem że to była fantastyczna podróż. Podróż, która zmieniła mój sposób postrzegania krajów muzułmańskich w których byłam. Podróż, która złamała wiele stereotypów. Podróż, w której poznałam wielu bardzo różnych i ciekawych ludzi. Podróż, która sprawiła że chciałabym wrócić na Bliski Wschód.

Przez moją opowieść chciałabym zmienić choć trochę postrzeganie muzułmanów przez nas – Europejczyków. Chciałabym choć trochę zmienić nasze wyobrażenia o Islamie. 
Jednak przede wszystkim chciałabym przybliżyć Wam życie w tych krajach, opowiadając o ludziach których tam poznaliśmy, z którymi spędzaliśmy czas, przegadaliśmy wiele długich godzin. O ludziach takich samych jak my, ale żyjących trochę inaczej niż my.

Nie jestem „rasowym” podróżnikiem. Wyjazd do Emiratów i Omanu był moim jedynym kontaktem z tymi krajami. Jestem taką zwykłą kobietą, która kilka lat temu zmieniła swoje życie, po trudnym leczeniu onkologicznym. Zawsze lubiłam podróże, ale nigdy nie było na nie zbyt dużo czasu. Teraz ten czas się znalazł. Gdy odzyskałam siły po 
leczeniu, zaczęłam zwiedzać świat, bo jest jeszcze wiele miejsc na świecie, które chciałabym zobaczyć.

Zapraszam,
Agnieszka Gościniewicz
www.biegne-z-rakiem-przez-zycie.pl

Udział w wydarzeniu online możliwy jest po wykupieniu dostępu.
Dostęp do pokazu „na żywo” (LIVE) możliwy jest na naszym profilu na Facebook’u.
Dostęp do pokazu „z odtworzenia” (VOD) możliwy jest na naszej stronie www kilka dni po wydarzeniu.
Dostęp do pokazu możliwy jest przez 30 dni od dnia wydarzenia.

Data

lut 10 2021
Expired!

Czas

19:00 - 20:30

Więcej informacji

WYKUP DOSTĘP ONLINE
WYKUP DOSTĘP ONLINE

Następne wydarzenie