tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

Chiny

Chá yì – Kultura i tradycje chińskiej herbaty [ONLINE]

Napój czy jednak potrawa będąca zupą?

Początki sięgają mitologii chińskiej, w której cesarz Sennong znany z umiejętności uprawy roślin oraz medycyny ziołowej zapoczątkował sztukę parzenia herbaty. Przez wiele lat sposoby na spożywanie ulegały modyfikacjom, najczęstszymi z nich było żucie świeżo zerwanych liści czy najbardziej popularne zalewanie wrzącą wodą. Jednym z równie istotnych zastosowań jakie miała herbata jest użycie jej jako bazy do zupy. W południowych Chinach do wywaru dodawano różne składniki jak ryż, imbir lub sezam.

Cha Yi czyli sztuka parzenia herbaty jest niezwykle zakorzeniona w całej historii Chin. Odnosi się bowiem do fundamentów społeczeństwa. Moralność, filozofia oraz religia stały się nierozłączne z kunsztem spożywania herbaty i właśnie w takim połączeniu stały się medium do zrozumienia prawdy i konotacji życia. Artyzm w całej ceremonii wymaga niezwykłego skupienia i samodoskonalenia umiejętności.

Zapraszamy na udział w wydarzeniu, w którym dowiecie się więcej o historii, tradycji, sztuce i manierach spożywania chińskiej herbaty.

___

WYDARZENIE BEZPŁATNE

Data

kwi 10 2021
Expired!

Czas

19:00 - 20:30

Więcej informacji

DOSTĘP ONLINE
DOSTĘP ONLINE

Następne wydarzenie