tel.   22 270 22 41   |   e-mail:   kawiarnia@poludnikzero.pl

3 miesiące na Reunionie – praca w beczce po rumie i trekkingi w tropikach

Jak to się stało, że spędziłam trzy miesiące na wysepce pośrodku Oceanu Indyjskiego i jeszcze dostałam na to stypendium?

Wyspa Reunion (fr. La Réunion) to najdalej na południe wysunięte terytorium Unii Europejskiej. Skoro tak, to może brać również udział w programach unijnych, prawda? Prawda?

Okazuje się, że tak – w ramach programu praktyk Erasmus pracowałam przez trzy miesiące w księgarni i wydawnictwie na wyspie Reunion, a w wolnym czasie zjeździłam i schodziłam ją wzdłuż i wszerz.

Reunion to:

🌄 obłędna natura – niesamowite góry, lasy tropikalne, plaże, wulkany, sawanny, rafa koralowa, ponad 200 mikroklimatów… a to wszystko na wyspie wielkości Luksemburga!

🗿 fascynujący tygiel kultur – wpływy krajów Afryki Zachodniej, Madagaskaru, Europy, ale też Indii i Chin sprawiają, możesz natknąć się na barwną hinduską procesję, a zaraz obok na owoce złożone w darze przy kapliczce świętego Ekspedyta, ale musisz też strzec się uroków rzucanych przez czarownice!

trudna historia – czasy niewolnictwa to wciąż żywy fragment historycznego dziedzictwa, o którym Reuniończycy nie boją się dyskutować.

🙌 niezwykli ludzie – dumni ze swojej odrębności i kreolskiej kultury, ciepli i otwarci.

O tym wszystkim, jak i o tym jak się pracuje w księgarni mieszczącej się w beczce po rumie, śpi na szczycie najwyższej góry Oceanu Indyjskiego, czy unika rekinów pływając w oceanie, z chęcią opowiem już 27 maja!

Nie zabraknie też praktycznych wskazówek jak zorganizować wyjazd na Reunion oraz kilku słów o zagranicznych stypendiach unijnych –  nie tylko dla studentów.

Do zobaczenia!

Asia

Data

maj 27 2024

Czas

19:00

Następne wydarzenie