08-10-2017 Iran

Odsłony: 803

8 października 2017. Niedziela - godz. 19:00. Dwa szczyty w Iranie. Wejście na Alam-Kuh (4848 m n.p.m.) i Demawend (5610 m n.p.m.)...

O Iranie można powiedzieć bardzo dużo, ale nigdy nie będzie wiadomo, co z tego jest prawdą. Od 30 lat, po rewolucji islamskiej, wiadomo jeszcze mniej. Pojawiające się informacje w mediach mówią więcej o zagrożeniach ze strony państwa irańskiego niż dotykają sedna sprawy. Jednak każdy kto stamtąd wraca mówi co innego. Natomiast o ludziach w Iranie większość mówi to samo. Mili, serdeczni, otwarci, to najczęściej pojawiające się słowa. Tym razem o samym Iranie nie będzie zbyt dużo, ale o ludziach, którzy tam mieszkają i o wejściu na dwa szczyty w pasmie irańskich gór Elbrus – Alam-Kuh (4848 m n.p.m.) i Demawend (5610 m n.p.m.).

Na spotkaniu będzie można dowiedzieć się jak dojechać, na co uważać, z jakiej komunikacji korzystać najlepiej oraz ile pieniędzy można wydać, a ile nie potrzeba oraz jak wejść na irańskie szczyty. Rozprawimy się też z wieloma mitami, o których można usłyszeć przed wyjazdem do Persji. Po raz kolejny okazuje się, że najlepszym sprawdzeniem miejsca jest osobista podróż do niego.

Wyprawa miała miejsce w sierpniu tego roku. Uczestniczyło w niej czterech kumpli Michał Wojcieszczuk, Tomek Ejtminowicz, Marek Bruss i Kuba Urbański.