05-10-2017 Indie

Odsłony: 971

5 października 2017. Czwartek- godz. 19:00. Indie. Z miłością i śmiechem. Pokaz Piotra i Anety Bielskich. Magiczne Indie i Joga Śmiechu...

Zapraszamy na pokaz slajdów z podróży i opowieści Piotra i Anety Bielskich (Jogin Śmiechu)

Indie od lat przyciągają podróżników z całego świata swym niezwykłym duchowym bogactwem. Ale wiem, że to nie cała prawda o Indiach, bo znaleźć tam też można i przykłady pogoni za pieniądzem dużo bardziej szalonej niż u nas i mniej lub bardziej wyrafinowanych ściem ubranych w duchowe szaty.

Można znaleźć tam największy na świecie spokój i największy harmider. Porządek w chaosie i równie fascynujący chaos w porządku, które sprawiają, że posiłkując się polską mantrą „trudno nie wierzyć w nic”. Po kilku latach podróżowania do Indii doszedłem do tego, że potrafiłbym znaleźć dowody z mojego doświadczenia na to, że Indie są czyste i brudne, przyjazne i jednocześnie niebezpieczne, w niesłychany sposób godząc w sobie niezwykłą spontaniczność otwartego serca z siermiężną biurokratyczną
kostycznością. Dlatego już nie formułuję opinii o Indiach, a dzielę się moim doświadczeniem podróżowania po tym kraju od Radżastanu i podnóża Himalajów do Kerali i Kanyakumari na południowym końcu kontynentu, od Bombaju po Kalkutę i Andamany na wschodzie.

Sam przez kilka lat zadawałem sobie pytanie: czemu do nich ciągle wracam? Moja nowa książka jest próbą udzielenie na to pytanie odpowiedzi. Napisaną z miłością i śmiechu.
Zapraszam do Południka Zero, porozmawiajmy o Indiach, podróżowaniu i tym co nas przyciąga i pcha naprzód w nieznane. A ja postaram się umilić czas ​pięknymi indyjskimi slajdami z naszych podróży i równie pięknymi, bo prawdziwymi czyli napisanymi przez samo życie opowieściami.

Na spotkaniu będzie możliwość kupienia książek Piotra z dedykacją w specjalnych premierowych cenach.
Piotr Bielski – pionier jogi śmiechu w Polsce, socjolog, podróżnik, autor książek „Joga śmiechu. Droga do radości” (2016) i „Indie z miłością i śmiechem. Przewodnik subiektywny” (2017), organizator autorskich wypraw do Indii, szczęśliwy mąż Anety i tato Rozalki, więcej: www.joginsmiechu.pl i Jogin Śmiechu na fb.